Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mike Starr zemřel. Basista skupiny Alice In Chains měl problémy s drogami

Adriana Semlová

Adriana Semlová

12. 3. 2011

Bývalý člen skupiny Alice In Chains Mike Starr v úterý tohoto týdne zemřel. Basista americké grungeové kapely měl dlouhodobé problémy se závislostmi na drogách.

Mike Starr

Mike Starr Zdroj: archiv

Starr v roce 2009 účinkoval ve třetí sérii  americké reality show Celebrity Rehab na televizní stanici VH1. Pořad sledoval známé osobnosti při boji s alkoholovou a drogovou závislostí. Zde Starr veřejně potvrdil svou závislost na heroinu a dále řekl: „Přál bych si, abych tuhle noc nebyl tak sjetý benzodiazepinem. Nemohl jsem ani vyjít ze dveří.“  Za podezření z držení drog byl letos v únoru zadržen policií.

Michael Christopher Starr, přezdívaný Mike, zemřel v úterý 8. března v Salt Lake City. Tělo teprve čtyřicetičtyřletého muzikanta bylo nalezeno po 13. hodině. „Je to strašný šok a tragédie,“ vyjádřil se Mikeův otec. Doktor z reality show Drew Pinsky dodal: „Je zničující slyšet, že Mike Starr podlehl své nemoci. Je to velice smutné. Naše modlitby jsou s jeho rodinou.“

Policie předběžně zvažuje nejpravděpodobnější příčinu smrti – předávkování drogami. Blíže určí příčinu až pitva a toxikologický rozbor, který se může prodloužit až na dva měsíce. Spolubydlící uvedla, že několik hodin před úmrtím viděla Mikea mixovat analgetika pro léčbu ze závislostí a léky proti úzkosti.

Druhé úmrtí ve skupině

Baskytaristova smrt je již druhou tragédií, která se v rámci skupiny Alice In Chains stala. Zpěvák a frontman Layne Staley byl nalezen mrtev v dubnu 2002. Smrt čtyřiačtyřicetiletého muzikanta způsobilo předávkování kokainem a heroinem. Mike byl pravděpodobně posledním člověkem, který viděl Staleyho živého.

Americkou skupinu Alice In Chains, která představuje hudební žánr grunge, založili v roce 1987 Layne Staley a kytarista Jerry Cantrell. Debutové album Facelift vyšlo v roce 1990. Dále následovaly desky Dirt, Alice In Chains a Black Gives Way To Blue. V rámci MTV Unplugged nahráli akustický koncert. Po smrti zpěváka se kapela na čas odmlčela, ale v roce 2005 proběhl její reunion. V letech 2006, 2009 a 2010 kapela navštívila Českou republiku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mike Starr zemřel. Basista skupiny Alice In Chains měl problémy s drogami