Menu
TOPZINE.cz
Recenze hudebních CD a DVD

Mike Posner vydal album plné lásky. Nikdo ale slzy ronit nebude

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

6. 10. 2010

Konečně je tady zase pohodové CD nejen do nepohody. Americký zpěvák, producent a skladatel Mike Posner vydal své první album, pro které se vyplatí zavraždit porcelánové prasátko.

Mike Posner, Zdroj: academyprintwear.com

Mike Posner, Zdroj: academyprintwear.com

Vzhledem něco mezi Garym Barlowem a Justinem Timberlakem, hlasově připomínající Ronana Keatinga a Sashu a se stylem hudby, který je směsicí popu, R’n’B a elektra. Ne, to se nikdo nepomátl, to je přesně dvaadvacetiletý Mike Posner.

Jeho debutový kompakt je plný lásky. Spíše té nešťastné. Ale posluchač rozhodně neuslyší dojáky, které rozpláčí i starý dřevěný stůl stojící roky v koutě půdy.

Padesátivteřinová předehra na začátku desky 31 Minutes To Takeoff posluchače nenásilnou formou připraví na věci příští. A hned Please Don´t Go, která je druhá v pořadí na CD a také druhý singl vydaný pro rádia, navodí tu správně pohodovou atmošku.

Všichni chtějí být jeho bejbe

Bow Chicka Wow Wow, to je ale teprve to pravé ořechové. Ještě snad nikdy nebyly sykavky v písničce tak sexy a vyslovené čiky dokáže podlomit kolena nejedné slabší povaze.

Luskání prstů a pěvecký sbor zahajuje song Déjà Vu, jenž ani v nejmenším nevybočuje z Posnerova normálu. Při slovech: „Do you wanna be my baby“, v treku Do U Wanna?, by chtěl být jeho bejbe asi každý, bez ohledu na pohlaví.

Při studiích na Duke University, kterou nedávno absolvoval, nahrával první písničky ve svém pokoji a skladba Cooler Than Me, jež je také obsažena na této desce, se zanedlouho stala v žebříčku iTunes tou nejprodávanější.

Každičký kousek v mozaice 31 Minutes To Takeoff je trochu jiný, ale každý zapadá na své místo. Mike Posner je prostě trochu jiný level.

Mike Posner – 31 Minutes To Takeoff

Vydáno: 2010

Celkový čas: 41:03

Skladby: 31 Minutes to takeoff, Please don´t go, Bow chicka wow wow, Cooler than me, Déjà Vu, Do U wanna?, Cheated, Gone in september, Save your goodbye, Synthesizer, Delta I 406, Falling, XO

Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mike Posner vydal album plné lásky. Nikdo ale slzy ronit nebude