Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mike Mills z R.E.M.: Náš reunion je pravděpodobný asi jako pád meteoritu

Adam Vrána

Adam Vrána

17. 5. 2013

Baskytarista amerických R.E.M. Mike Mills nedávno vyvrátil spekulace ohledně opětovného seskupení kapely. V rozhovoru pro Rolling Stone prohlásil, že šance na reunion se rovnají nule.

R.E.M.

R.E.M. Zdroj: Warner Bros.

Skupina se rozpadla v roce 2011 nedlouho po vydání patnáctého studiového alba s názvem Collapse into Now. Fanoušci R.E.M. tehdy očekávali k nové desce turné, avšak to se nakonec neuskutečnilo a kapela na podzim oznámila na svých webových stránkách konec činnosti.

„Na rozdíl od spousty jiných skupin, jejichž rozpady zapříčinilo vše od drogových excesů až po osobní neshody, jsme se rozešli v dobrém,“ uvedl Mills v interview.

„Za svým rozhodnutím si i nadále pevně stojíme, i když samozřejmě beru v potaz, že budoucnost nelze předjímat. Ovšem pravděpodobnější, než že budeme znovu vystupovat společně, mi přijde šance, že na Zemi spadne meteorit.“

R.E.M. by přitom ani zdaleka nebyli první skupinou, která možnost comebacku vehementně odmítá. Obdobný postoj k obnovení činnosti v minulosti zaujímali třeba The Police, jejichž reunionu se fanoušci dočkali po sedmnácti letech, anebo System of a Down, kteří se i navzdory skepticismu zpěváka Serje Tankiana sešli po bezmála pěti letech.

Zda se čtveřice kolem Micheala Stipea dá znovu dohromady (ať už dříve nebo později), lze jen těžko odhadovat. Členové R.E.M. se v posledních dnech věnovali vydání reedice alba Green, jež slaví 25 let od vydání, a podobně hodlají učinit i s nahrávkou Out of Time, která se téhož jubilea dočká v roce 2016.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mike Mills z R.E.M.: Náš reunion je pravděpodobný asi jako pád meteoritu