Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mighty Sounds 2010 slibuje pořádný nářez

festival_mighty_sounds!Vstupenky!Ve dnech od 16. do 18. července bude znít letištěm Čápův Dvůr v Táboře směs punku, ska, rock´n´rollu a podobných spřátelených žánrů. Poprvé se právě tam bude konat festival Mighty Sounds, na který i letos dojede řada známých kapel. Na koho se fanoušci mohou těšit?

Zdroj: archiv

Mighty Sounds, Zdroj: archiv

Na šestý ročník festivalu Mighty Sounds přijede 120 interpretů z celého světa. Ti vystoupí během tří dnů na šesti scénách a návštěvníkům připraví ojedinělý zážitek ve směsce toho nejlepšího, co se v daných žánrech objevuje.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

Dorazí například španělští radikálové Ska-P, kteří dostali do varu české fanoušky už v loňském roce, kdy předvedli svou show ve skoro vyprodané Tesla Aréně. Jak to umí rozjet, to ukázali Čechům také na festivalu Rock for People.

Skupina pochází z Madridu, v jehož předměstí vznikla. Za dvanáct let existence, během níž měli tříletou pauzu, vydali pět desek. Posledním albem kapely je deska Lágrimas y Gozos z roku 2008, kde nechybí tolik charakteristický rys jejich písní; sociálně kritické texty za doprovodu ostrých kytar.

Populární v České republice je také další kapela, která na festivalu vystoupí. Němečtí Irie Revoltés jsou rebelové, kteří se nebojí vyjádřit svůj názor. To se také promítá do jejich hudby. Tato parta kluků, v čele se sourozenci Pablem a Carlosem, umí v žilách rozproudit krev, ale také vzít dech při melodických partech doplněných francouzskými nebo německými slůvky.

Na scéně se také objeví rockabilly trio Banane Metalic, skupina Frantic Flintstones a mnoho dalších. Vstupenky je možno již nyní zakoupit zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mighty Sounds 2010 slibuje pořádný nářez