×
TOPZINE.cz

MIG 21 napnul plachtu s Letuškami&Lesníky

Retropopová skupina MIG 21 v čele s dvaačtyřicetiletým Jiřím Macháčkem pokřtí nové živé album. Jedná se o záznam největších hitů Mig 21 společně s třicetičlenným LELEK Orchestra. Křest CD s názvem MIG 21&LELEK Orchestra Live, je ohlášen na 22. dubna v pražském Lucerna Music Baru.

Společné vystoupení obou uskupení proběhlo na podzim roku 2008 na festivalu Letorosty v Berouně. „Ojedinělá je deska ve všech směrech – koncerty v tomto složení byly pouze dva,” sdělila za vydavatele Johana Turnerová. Druhý, a doposud poslední, takový koncert se uskutečnil v listopadu ve Velkém sálu pražské Lucerny.

 

MIG 21&LELEK Orchestra Live vyšlo v druhé polovině března letošního roku u vydavatelství Live Production a distribuováno je společností Sony Entertainment ČR.  Na CD jsou hity MIG 21 trochu jinak, než je známe, například Tančím, Malotraktorem, Krásné je žít, Slepic pírka, ale také fragmenty skladeb Smetanovy Mé vlasti, Johanna Strausse, Leoše Janáčka apod.

Česká kapela MIG 21, jejíž členy jsou kromě Jiřího Macháčka také Pavel Hrdlička, Jan Hladík, Tomáš Polák a Tomáš Kurfürst, vydala své doposud poslední album Pop pop pop v roce 2004.  Předcházely mu alba Snadné je žít z roku 2001 a Udělalo se nám jasno z roku 2002.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..