Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Michal Viewegh bojuje proti zvyšování DPH na knihy – romantickou homosexuální večeří!

Redakce

Redakce

1. 4. 2011

Foto: Spisovatel Michal VieweghÚspěšný spisovatel Michal Viewegh, jehož román Biomanželka jste si mohli již prohlédnout na pultech knihkupců, se rozhodl učinit důrazný krok proti zvyšování DPH na knihy. Jak? Přečtěte si náš článek!

Foto: Spisovatel Michal Viewegh

Tak co, Kalousku?, Zdroj: Jan Karásek, viewegh.cz

Ač manželství tohoto některými milovaného a jinými zatracovaného spisovatele vypadá jako klidná rodinná idylka, nenechte se napálit! Michal Viewegh už poměrně dlouhou dobu se svou manželkou nežije, a to proto, že mu prý vařila jen samou zeleninu, což není jídlo pro pořádného chlapa, natož pro takového, který se živí manuálně namáhavou prací, totiž spisovatelstvím.

Homosexuál vegetarián?

Proto spisovatel zkusil zalovit ve vodách opačného pohlaví. Jeho homosexuální avantýry se mu sice dařilo dlouhou dobu skrývat pod maskou milujícího otce a vyslance dobré vůle, jenomže dlouho mu to nevydrželo. Pod rouškou lidumilství se neváhal neprodleně spojit se současným ministrem financí Miroslavem Kalouskem. Proč?

Viewegh ho totiž chce přesvědčit, aby učinil výjimku ve zvýšené sazbě DPH, a to právě na knihy. Ale pozor, jen na jeho knihy! Přece, aby se dobře prodávaly! Ze zákulisních zdrojů se nám doneslo, že mu za to úspěšný spisovatel nabídl romantickou večeři a podepsaný výtisk jeho nové knihy Biomanželka. No, neberte to!

A co na to Kalousek? Nu, necháme se překvapit. Ale panu Vieweghovi bychom příště doporučovali, že kopat by měl za celý tým české literatury, nejen za sebe. Anebo, že by za to mohla ta mrkev?

Tento článek je pouze smyšlený a jeho předloha se nezakládá na reálných skutečnostech. Apríl!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michal Viewegh bojuje proti zvyšování DPH na knihy – romantickou homosexuální večeří!