Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Michal Malátný: Z Oty cítím opravdovou jistotu

Udělat rozhovor s kapelou Chinaski na Rock for People bylo poněkud problematické, skupina měla totiž před koncertem nabitý program a po koncertu utíkali do Karlových Varů na Mezinárodní filmový festival, kde vystoupili ještě téhož večera. Nakonec jsme ale měli štěstí a setkali se alespoň s Michalem Malátným. Jaký měl pocit z festivalu v Hradci?

Vaše nejnovější album se jmenuje Autopohádky 2. Jakou má souvislost s cédéčkem Autopohádky z roku 2004?
Autopohádky je knížka pro děti, kde je patnáct pohádek. Před asi pěti lety jsme natočili další tři pohádky a vydali to jako druhý díl. A zároveň jsme to vydali i jako divadlo. Jednu pohádku jsme zpracovali dramaticky a hráli jsme ji po divadlech pro děti a jejich rodiče, bylo to docela dobrý, takže určitě ještě bude pokračování.

Většinu textů k tomuto albu napsal zesnulý Pavel Grohmann. Jsou pro vás Autopohádky 2 něco jako uctění jeho památky?
No, my jsme si řekli, že žádný vzpomínkový akce dělat nebudeme, protože to by bylo to poslední, co by Pavel chtěl. Takže uvidíme. Teďka jsou texty na mně, a jestli se ta tragédie v textech odrazí, to prostě uvidíte nebo uslyšíte na naší desce.  Překvapilo mě, že když se to stalo, tak jsem čekal, že z nás budou padat jenom samé pomalé a smutné písničky. Ale před třemi nedělemi jsme jeli s klukama na soustředění, kde jsme hráli od rána do večera a pili víno… A písničky pak byly docela rychlý a tvrdý, takže žádnej sentiment tam není.

Takže se můžeme těšit na pořádnej nářez? (smích)
No, doufejme! (smích)

Jak jste spokojeni s novým bubeníkem Otou Petřinou? Jste už trochu sehraní?
No takhle, ono to trvá docela dlouho. Třeba David Koller tvrdí, že než se kapela sehraje s novým bubeníkem, tak to trvá dva roky, aby to fakt sedělo. Ota s námi hraje půl roku, a musím říct, že mně se s ním hraje skvěle, protože z něj cítím opravdovou jistotu. Samozřejmě když já hraji a zpívám, tak na něj nevidím, on je za mnou. A pro mě je důležité, že se na něj můžu fakt spolehnout. Zároveň jak je o hodně mladší než my, vyrůstal na úplně jiných kapelách, které já už neposlouchám, takže hraje taky svižně, mně se to strašně líbí. Já jsem s Otou vážně spokojenej a čím dál víc spolu hrajeme, tím je to lepší a doufám, že to bude pokračovat.

Jak se těšíte na vystoupení na letošním Rock for People? Líbí se vám tu?
Od tý doby, co je Rock for People tady v Hradci, tak to mám hodně rád. Nevím proč, ale předtím v Brodě byl prostě vždycky nějaký problém. Hráli jsme tam třikrát, jednou to bylo fakt dobrý, to se mi líbilo, ale jinak byl vždycky problém. Ať už něco nehrálo, nebo něco hrálo moc ,nebo byla průtrž mračen a tak dále. A když jsme před dvěma lety hráli tady v Hradci, tak jsem byl nadšenej z toho, že to tady všechno funguje a je to tu parádní. A dneska to bude taky parádní. Určitě!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michal Malátný: Z Oty cítím opravdovou jistotu