Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Michal Gabriel: Sochy. Fotogalerie uvnitř!

Redakce

Redakce

10. 3. 2010

cz-praha-divadlo-a-umeni-vernisaz-michal-gabriel-sochy-16_02_2010_8V Art-pro Gallery vystavuje do 12. března svá díla sochař Michal Gabriel. Topzine.cz už výstavu navštívil a připravil pro vás zajímavou fotogalerii!

Sochy Michala Gabriela. Foto: David Röhrich, Topzine.cz

Sochy Michala Gabriela. Foto: David Röhrich, Topzine.cz

K vidění je například Gabrielův Sigmund Freud, který nahlíží sám na sebe ve stále se zmenšujících zrcadlově převrácených pozicích. Toto dílo vyhrálo neformální sochařskou soutěž na Freudův pomník ke 150. výročí jeho narození. V soutěži dílo porazilo návrhy umělců jako jsou Jaroslav Róna, David Černý, Kurt Gebauer či Jiří Beránek.

Sochař Michal Gabriel rád využívá poznatků techniky, které mu umožňují dosahovat nových rozměrů jeho prací a vytvářet tak zcela unikátní témata, která by sám před několika lety považoval za nerealizovatelná. Bronzová plastika Chodec z roku 1991 v nadživotní velikosti byla nyní umělcem díky počítači „osvobozena od hmoty“ a následně stlačena ve třech fázích jako pružina do podivné perspektivy. V galerii je k vidění jak originální bronzový model tak tři postupně stlačené modely ze sádorvého kompozitu.

Michal Gabriel - Chodec. Foto: David Röhrich, Topzine.cz

Michal Gabriel - Chodec. Foto: David Röhrich, Topzine.cz

Sám umělec uvedl:  “Možnosti předbíhají myšlenky, koncept se zužuje jen na výběr z množství nabízených možností. Tvary osvobozené od materiálu, hmoty a rozměru nabízejí cokoli. Zatím jsme omezeni jen zaskočenou vlastní fantazií a náklady spojenými s fyzickou realizací nových soch. Těším se, co přijde dál.“

Výstavu umělcovy současné tvorby si můžete prohlédnout ještě do 12. března v Artpro Gallery, Revoluční 20, Praha 1.

Ti z vás, kteří už návštěvu výstavy nestihnou zařadit do svého programu, si mohou sochy Michala Gabriela prohlédnout v následující fotogalerii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michal Gabriel: Sochy. Fotogalerie uvnitř!