Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Michael Jackson žije i po smrti. Na novém albu zazpívá po boku rappera

Adam Vrána

Adam Vrána

29. 8. 2013

Zesnulý zpěvák Michael Jackson se pravděpodobně dočká vydání dalšího alba. Americký rapper a producent Timbaland se totiž chystá realizovat projekt, v němž chce použít nahrávky zpěvákova hlasu a spojit je s vlastní muzikou.

FOTO: Michael Jackson

Timbalandův projekt ukáže Jacksona v jiném světle. Zdroj: michaeljackson.com

S nápadem oživení slávy Michaela Jacksona oslovil producenta šéf vydavatelství Epic Records LA Reid. Ten si od úmrtí krále popu v roce 2009 vzal na starosti zachování zpěvákova odkazu (namátkou lze zmínit třeba vydání alba This Is It, na kterém se objevilo šest Jacksonových skladeb, jež nebyly nikdy zveřejněny.)

Reid udájně Timbalanda zvolil z toho důvodu, že je známý svým kritickým postojem k současným interpretům, kteří podle něj nedokážou s dostatečnou dávkou citu zesnulému králi popu vzdát svými písněmi hold. Naráží třeba na dvojici rapperů Drakea a Chrise Browna, což je paradox, jelikož jejich tribute songy se na veřejnosti setkávají s víceméně kladnými ohlasy.

Kromě zmíněného alba This Is It vyšly Michaelu Jacksonovi posmrtně reedice desky Bad či remixovaná verze nahrávky Immortal. Přestože chystaný projekt ukáže zpěváka v trochu jiném duchu, než v jakém jsou na něj fanoušci zvyklí, slibuje si od něj Reid jeden z nejvýznamnějších releasů od Jacksonovy smrti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michael Jackson žije i po smrti. Na novém albu zazpívá po boku rappera