Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Michael Jackson opět u soudu. Zpěvákova rodina žaluje jeho lékaře

Život a smrt popové ikony bude opět hrát roli ve 40miliardovém soudním procesu proti jeho osobnímu lékaři dr. Conradu Murraymu a společnosti AEG.

Jacksonova rodina se opět chystá k soudu. Zdroj: michaeljackson.com

Jacksonova rodina se opět chystá k soudu. Zdroj: michaeljackson.com

V pondělí se uskuteční soudní slyšení s organizátory koncertů AEG, kteří měli na starosti zpěvákovo comebackové turné. Soudí se s nimi Jacksonova rodina o ušlé zisky ze zpěvákovy smrti. Soudní proces potrvá tři měsíce.

Mezi potenciální svědky patří například zpěvák Prince, producent Quincy Jones nebo fitness guru a herec Lou Ferrigno. Od zpěvákových exmanželek Lisy Marie Presley a Debbie Rowe a jeho dvou dětí Prince a Paris se také očekává, že budou vypovídat.

Žaloba, podaná Jacksonovou matkou Katherine jménem zpěvákových tří dětí, obviňuje společnost AEG za nedbalost při přijímání zpěvákova osobního doktora Conrada Murrayho. Ten byl v roce 2011 odsouzen ke čtyřem letům vězení za neúmyslné zabití, jelikož podal zpěvákovi silné anestetikum propofol jako pomoc při nespavosti.

Katherine Jackson tvrdí, že AEG najala doktora Murrayho, který upředňostňoval zisk před zpěvákovým zdravím. Jackson zemřel pouhé dva týdny před svým comebackovým koncertem v londýnské O2 Areně v roce 2009.

Získané peníze obratem zmizely

„Společnost AEG měla zákonitou povinnost s Michaelem Jacksonem zacházet bezpečně, a ne ho ohrozit. Ale navzdory znalosti zpěvákovy fyzické kondice porušila své povinnosti tím, že se hnala za touhou masivního zisku před umělcovým zdravím,“ sdělují svůj hlavní důvod žaloby. AEG tvrdí, že lékaře si najal sám Jackson a neměli žádnou zodpovědnost za to, jak se zpěvák choval.

Jacksonova rodina již v soudních sporech vysoudila přes 670 milionů liber. Bohužel většina peněz padla na zaplacení obrovských zpěvákových dluhů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michael Jackson opět u soudu. Zpěvákova rodina žaluje jeho lékaře