Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Michael Ealy si zahraje Gilberta Masona. Boj za lidská práva začíná

Redakce

Redakce

15. 9. 2014

Michael Ealy, našincům zřejmě nejznámější jako humanoid Dorian ze sci-fi seriálu J. J. Abramse Almost Human, kde si zahraj po boku Karla Urbana, se chopí role černošského mírového aktivisty Gilberta Masona.

ustv-2013-14-fox-new-shows-almost-human_1

Karl Urban a Michael Ealy v seriálu Almost Human. Zdroj: Distributor seriálu

Film Salvatora Stabila A Civil Right (Občanské právo) se bude zabývat životem a prací Dr. Gilberta Masona, jenž bojoval proti segregaci černochů v letech 1959 až 1963. Mason rovněž přes 30 let sloužil jako ředitel NAACP (Národní asociaci pro problematiku barevných lidí), a to až do své smrti v roce 2006.

Pro své (zásadně nenásilné) akce a protesty se stal 3. nejhledanějším mužem na listu bojovníků za občanská práva FBI. Ve Spojených státech je Mason nejlépe znám pro první úspěšnou antidiskriminační žalobu proti státu Mississippi.

Michael Ealy si krom zmiňované sci-fi série zahrál i v drama thrilleru V utajení v roli Darwina Al-Sayeeda, která mu vynesla nominaci na Zlatý globus.

Režisér Salvatore Stabila natočí snímek dle vlastního scénáře.

„Sal napsal úžasný scénář, který jsem chtěl zpracovat přes dva roky,“ nechal se slyšet producent Darryl Taja. „Bez práce tolika osobností, jakou byl i Dr. Mason, mnoho z nás by si nemohlo užívat osobních svobod, které v současné době máme. Cítím povinnost a jsem poctěn, že mohu sdílet Salovu interpretaci naší historie se světem.“

Snímek produkuje společnost Revolution Media, kterou založil Darryl Taja se svým partnerem Michaelem Benaroyou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michael Ealy si zahraje Gilberta Masona. Boj za lidská práva začíná