Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Michael Bublé slaví úspěchy s novým albem. Koncertoval s ním v metru

Hana Voltrová

Hana Voltrová

1. 5. 2013

Kanadský zpěvák Michael Bublé vydal před dvěma týdny v pořadí již šesté studiové album. Deska s názvem To Be Loved se od prvních okamžiků setkává s pozitivními ohlasy a postupně stoupá vzhůru v žebříčcích prodeje v mnoha zemích světa.

Michael Bublé a jeho nové album Zdroj: Supraphon

Michael Bublé a jeho nové album. Zdroj: Supraphon

První vlaštovkou zvěstující a naznačující podobu alba byla již v únoru do éteru vypuštěná skladba It’s A Beautiful Day. Album tradičně kombinuje cover verze písní Bublého oblíbených interpretů, například od The Bee Gees, The Jackson Five nebo Elvise Presleyho, a skladby, na jejichž vzniku se sám autorsky podílel. Na této novince nalezneme oproti předchozí desce celkem čtyři Bublého výtvory, včetně zmíněného singlu.

Bublé si ke spolupráci na desce přizval dva známé kolegy z hudební branže. Tím prvním je Bryan Adams, Bublé toto spojení okomentoval slovy: „Spojil jsem se svým krajanem, skvělým Kanaďanem Bryanem Adamsem. Mimochodem, jeho Reckless bylo první deskou, kterou jsem si v roce 1985 koupil. Byl to můj hrdina a pořád je…  Představte si, jaké to bylo vzrušení s ním skládat a pak jít do studia a natočit After All, písničku, kterou jsme spolu složili.“

Originální vystoupení v podzemce

Druhým hvězdným hostem je zpívající herečka Reese Witherspoon, která s Bublém přezpívala slavný duet Something Stupid otce a dcery Sinatrových. Určitě i přítomnost „Pravé blondýnky“ je důvodem, proč Michael Bublé označuje toto album za své dosud nejlepší.

Bublé se rozhodl přitáhnout pozornost k albu originálním způsobem. Na zastávce metra v New Yorku zazpíval spolu se členy hudebního uskupení Naturally 7. Překvapení cestující si mohli vyslechnout jejich verzi známé skladby Who’s Lovin You, se kterou původně vystupovali Jackson Five a která na desce zazní. Vy se na záznam z metra můžete podívat níže.

Za svou více než desetiletou kariéru Michael Bublé zaznamenal mnoho úspěchů. Mezi ty největší patří bezesporu zisk tří cen Grammy, skutečnost, že jeho předchozí album Christmas z roku 2011 se stalo druhým nejprodávanějším na celém světě (prvenství tehdy patřilo fenomenální Adele) či beznadějně vyprodaná šňůra deseti londýnských koncertů, které startují koncem června.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michael Bublé slaví úspěchy s novým albem. Koncertoval s ním v metru