Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Michael´s Uncle prorokují návrat temné psychedelie

Redakce

Redakce

1. 3. 2010

michaels_unclePatnáct. Hezké číslo… V patnácti se u nás dosahuje hranice trestní odpovědnosti, některé druhy cikád také vylézají na svět právě po (zhruba) patnáctiletém čekání… Jedna taková hudební cikáda nepochybně potěší příznivce domácí HC a punkové scény. Michael´s Uncle totiž poprvé od roku 1995 vydávají řadovku!

Michael´s Uncle, Zdroj: archiv skupiny

Michael´s Uncle, Zdroj: archiv

Majkláči, kteří si před třemi lety k dvacetinám nadělili koncertní album Futurum Groundlive, novinkou Return of Dark Psychedelia volně navazují na svou proslulou regulérní prvotinu The End of Dark Psychedelia vydanou v roce 1990. Důležitými daty, která by si měli v diáři fanoušci M. U. zaškrtnout, jsou pátek 26. února, odkdy je Return of Dark Psychedelia k dispozici na stránkách Indies Scope v elektronické podobě, a 5. březen, kdy bude vydáno CD.

Na osmnáctistopém albu nás čeká jedenáct nových písní, dvě starší věci v nové podobě, něco psychedelických ploch a zvukových koláží.

Posluchače jistě potěší, že z projevu kapely nevymizela tvrdost, je dán také prostor melodickým refrénům, a jak prozrazuje kytarista a zpěvák Petr Stanko, objevují se tam třeba vlivy taneční scény a i jinejch věcí, ale je to zakomponovaný do toho tvrdýho kabátku, ale současně jsou tam i víc písničky a punkový věci.

Nevytratila se ani typická nekompromisnost, s níž se M. U. už před Listopadem pouštěli do glosování společenského dění. A kostlivce doby nacházejí i dnes, stačí si prohlédnout tracklist.

Michael´s Uncle – Return of Dark Psychedelia

1. You Better Watch Out
2. We Say
3. Nezměníš nic
4. Červenej Hrádek part 2
5. Hellboy
6. Miluju systém
7. Moon
8. El Presidente part 1
9. Všechnu špínu světa
10. El Presidente part 2
11. Bejt nasranej
12. Červenej Hrádek part 1
13. Máš na to
14. Z kontejneru smrad
15. Chce se ti
16. Zrzavej
17. LSD
18. Prej byznys

Kromě zakládajících členů Amrita Sena, Petra Stanka, Ivana KleinaJardy Stuchlého se na desce podílel klávesista David Kabzan (Rány z těla). Nahrávání a míchání se znovu po patnácti letech chopil Angličan Alex Limburg, tentokrát ovšem ostravské studio Citron vystřídal pražský Faust.

Kapela chystá k albu řadu koncertů po celé republice, a to většinou v klubech, nevyhne se ale také festivalům. Šňůru zahájí křtem v pražském klubu Roxy za účasti dvou vítězných kapel hudební soutěže Skutečná Liga. Vítězné kapely Skutečné Ligy se zúčastní také části turné.

Něco o historii kapely:

The YouTube ID of fm790PX_WFY&feature=related is invalid.

Nejbližší koncerty

6. března v 19 h., Roxy, Praha

20. března ve 21 h., Hronov (Koncert pro Tibet)

27. března ve 20 h., U Tetoura, Zlín-Malenovice

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michael´s Uncle prorokují návrat temné psychedelie