Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

MGM chystá novou adaptaci historického eposu Ben Hur

Studio MGM ohlásilo natáčení nové verze filmové klasiky výpravného eposu Ben Hur. Podle producenta se můžeme těšit na akční thriller, ale také na adaptaci věrnou původní předloze.

FOTO: Ben-Hur-1

Původní Ben Hur z roku 1959. Zdroj: Warner Bros. a MGM

Společnost MGM se chystá znovu natočit adaptaci knihy Lew Wallace Ben Hur. Přestože svá práva na film prodala v roce 1980, nyní se k tématu vrací a po úspěchu filmů Skyfall a Hobit: Neočekávaná cesta, které studiu vydělaly slušné peníze (téměř 2 miliardy dolarů) si to mohou dovolit.

Na novém scénáři má pracovat Keith R. Clarke, jenž napsal scénář i k filmu Útěk ze Sibiře od Petera Weira. Jeho hlavním cílem je držet se více originální předlohy, která má v současné době již propadlá práva, a tak vzniku novému opusu nic nebrání. Sám producent snímku Sean Daniel říká: „Ben Hur je jeden z těch velkých příběhů o přátelství, zradě a víře, který funguje na velkém plátně jako akční thriller pro publikum na celém světě.“

Tentokráte se film bude více soustředit na dospívání Bena Hura a Messala, kteří spolu žili jako přátele do té doby, než Římané převzali kontrolu nad Jeruzalémem. A údajně také bude snímek obsahovat více paralel ze života Ježíše Krista a hlavního hrdiny. První celovečerní adaptace románu Lew Wallace vznikla již v roce 1925 pod taktovkou režiséra Carla Davise a rovněž pod křídly MGM. Film měl ve své době neuvěřitelný rozpočet téměř 4 miliony dolarů.

Filmovou adaptaci Ben-Hur z roku 1959 má na svědomí také studio MGM a slavný režisér William Wyler. Velkofilm biblických rozměrů byl tehdy oceněn 11 Oscary a byl tak dlouho rekordmanem, dokud ho nedostihl Titanic, který v roce 1997 získal stejný počet zlatých sošek. Jedna z posledních adaptací je minisérie Ben Hur určená pro televizní obrazovky.

Historický román Lew Wallace zkrátka představuje téma, ke kterému se filmaři stále vracejí, a tím jen potvrzují jeho nadčasovost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MGM chystá novou adaptaci historického eposu Ben Hur