MGM chystá novou adaptaci historického eposu Ben Hur

FOTO: Ben Hur
Přátelství netrvá věčně. Zdroj: Warner

Studio MGM ohlásilo natáčení nové verze filmové klasiky výpravného eposu Ben Hur. Podle producenta se můžeme těšit na akční thriller, ale také na adaptaci věrnou původní předloze.

FOTO: Ben-Hur-1
Původní Ben Hur z roku 1959. Zdroj: Warner Bros. a MGM

Společnost MGM se chystá znovu natočit adaptaci knihy Lew Wallace Ben Hur. Přestože svá práva na film prodala v roce 1980, nyní se k tématu vrací a po úspěchu filmů Skyfall a Hobit: Neočekávaná cesta, které studiu vydělaly slušné peníze (téměř 2 miliardy dolarů) si to mohou dovolit.

Na novém scénáři má pracovat Keith R. Clarke, jenž napsal scénář i k filmu Útěk ze Sibiře od Petera Weira. Jeho hlavním cílem je držet se více originální předlohy, která má v současné době již propadlá práva, a tak vzniku novému opusu nic nebrání. Sám producent snímku Sean Daniel říká: „Ben Hur je jeden z těch velkých příběhů o přátelství, zradě a víře, který funguje na velkém plátně jako akční thriller pro publikum na celém světě.“

Tentokráte se film bude více soustředit na dospívání Bena Hura a Messala, kteří spolu žili jako přátele do té doby, než Římané převzali kontrolu nad Jeruzalémem. A údajně také bude snímek obsahovat více paralel ze života Ježíše Krista a hlavního hrdiny. První celovečerní adaptace románu Lew Wallace vznikla již v roce 1925 pod taktovkou režiséra Carla Davise a rovněž pod křídly MGM. Film měl ve své době neuvěřitelný rozpočet téměř 4 miliony dolarů.

Filmovou adaptaci Ben-Hur z roku 1959 má na svědomí také studio MGM a slavný režisér William Wyler. Velkofilm biblických rozměrů byl tehdy oceněn 11 Oscary a byl tak dlouho rekordmanem, dokud ho nedostihl Titanic, který v roce 1997 získal stejný počet zlatých sošek. Jedna z posledních adaptací je minisérie Ben Hur určená pro televizní obrazovky.

Historický román Lew Wallace zkrátka představuje téma, ke kterému se filmaři stále vracejí, a tím jen potvrzují jeho nadčasovost.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kateřina Chudobová
Narodila se v lednu roku 1989. Nyní studuje Filmovou a Divadelní vědu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Mimo film a divadlo má ráda literaturu, fotografování, hudbu, počítačové hry a cestování. Pro Topzine.cz píše od srpna roku 2011 do rubriky Film a TV.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*