Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

MFantasy magazín v novém kabátě

Komerční sdělení

Komerční sdělení

19. 11. 2009

mfantasy-perexInternetový magazín MFantasy historicky podruhé od svého vzniku (2004) mění svou podobu. Zcela nový je nejen design, ale také funkční stránka webu.

mfantasy1

Nové funkce a možnosti

  • Hlavička webu byla připravena pro velkou slideshow, kde najdete sérii aktuálních důležitých událostí, článků a oznámení.
  • Horní horizontální menu slouží jako přehled rubrik
  • Pracujeme na nové galerii, knihovně a kalendáři akcí, spuštěno je nové fórum
  • Aktuální dění můžete sledovat buď jednoduchým přihlášením se do odebírání newsletteru, nebo sledováním aktualit na Twitter účtu, případně přes Facebook skupinu, která je propojena s obsahem na webu
  • Nový komentářový systém nyní nabízí možnost přihlášení se přes OpenID, Facebook či Twitter účet. Po schválení prvního komentáře našimi moderátory máte možnost komentovat vše dle libosti. Druzí čtenáři můžou zároveň hodnotit kladně či záporně vaše názory, díky čemuž se každému tvoří tzv. reputace vyjádřena bodově.

Návrat k původní filosofii magazínu

Po více jak dvouroční pauze, kdy magazín spíše stagnoval, se vracíme opět ke kořenům MFantasy, tedy autorské tvorbě – jak prózy, tak poezie. Zdůraznění naší tvorby však neznamená opomíjení jiných částí webu či rubrik.

Kromě literární soutěže „O Dračí řád“, která je naplánovaná na jaro příštího roku, chceme obnovit workshop a pokračování interaktivní povídky, o jejímž osudu budou opět rozhodovat čtenáři skrze ankety.

Prvotní myšlenka e-magazínu, která se krátký čas také realizovala, bude nyní nahrazena neperiodickými publikacemi v elektronické podobě (PDF formát). Obsahem budou především články z oblasti publicistiky a povídky z workshopu. Do příštího roku plánujeme taktéž vydání sborníku povídek od autorů z MFantasy za celou dobu působení magazínu.

Hledání nových redaktorů a autorů

Po dlouhé době vysloveně hledáme novou krev do redakce. Struktura se poněkud pozměnila, od anarchie jsme nyní přešli k rozděleným funkcím pro každého v redakci.
Všechny, kteří mají zájem publikovat na MFantasy, vybízíme k zaslání emailu na redakce@mfantasy.cz
Bližší informace týkající se požadavků na přijetí do redakce a fungování naší redakce naleznete přímo na našich webových stránkách.

Kdysi fungující systém čtenářských povídek (občasně vydávané povídky zaslané nám čtenáři) nahrazuje právě Workshop, který má za cíl všem začínajícím autorům pomoct při tvorbě, nabízet rady a konstruktivní kritiku a zároveň motivovat vydáním těch nejvydařenějších povídek, které se workshopu účastní. Celý workshop prozatím probíhá pouze interaktivně.

Sci-fi magazín a nabídka prostoru a podpory pro menší projekty

Po dlouhých letech jsme se konečně odhodlali rozšířit se o další projekt typu MFantasy, tentokrát ale v žánru sci-fi. Reagujeme tak jednak na dotazy čtenářů a zájemců o vydávání povídek u nás. Projekt s názvem SCIFIZIN je teprve u svého zrodu, avšak pokud již nyní víte, že byste se chtěli aktivně zapojit do redakce a ovlivnit jeho formování právě nyní v začátcích, neváhejte kontaktovat šéfredaktora tohoto projektu, Jana Belanského (john.belansky@gmail.com , icq: 295143437).

mfantasy2

V současnosti nabízíme neomezený prostor a databáze pro naše projekty. Tento takzvaný MF Ring je směs různých menších webů a projektů, které mimo zmiňované technické podpory získávají také možnost dobré propagace skrze hlavní web MFantasy. Zároveň funguje výměnná reklama mezi těmito projekty.  V současné době aktivně fungují pouze Henry F&SF web, osobní web jednoho z redaktorů, projekt Necronomicon zaměřený na horor, fan web o hře Metin 2 a galerie Martina Hlinky.

Veškeré nové projekty rádi podpoříme! V případě zájmu kontaktujte přímo mě na e-mailu kaleta@mfantasy.cz

Za celý tým redakce MFantasy,

Miroslav “Epic“ Kaleta

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MFantasy magazín v novém kabátě