Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Mezinárodní veletrhy GO a Regiontour opět v Brně. Nové trendy v cestování a bohatý doprovodný program

Redakce

Redakce

12. 1. 2011

Už jste začali přemýšlet, kam na dovolenou? Se kterou cestovní kanceláří? Do jaké destinace? V jakém termínu? Na tyto otázky stále neznáte odpovědi? Přijďte si pro rady a inspiraci, nové kontakty a nápady do veletržního areálu v Brně v termínu od 13. do 16. ledna.

FOTO: Veletržní areál Brno

Veletržní areál Brno, Zdroj: bvv.cz

Tradičně i letos se areál brněnského výstaviště promění v dovolenkový ráj. Uskuteční se zde totiž již 20. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech Regiontour a 21. mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO. Jako každý rok jdou veletrhy ruku v ruce se zajímavým doprovodným programem, který veletrhům výrazně přidává na atraktivitě. A na co se tedy můžete těšit v letošním ročníku?

Na pódiu v pavilonu P se od čtvrtka do neděle odehraje jedno velké představení, na němž se vystřídají cimbálové muziky, folklórní soubory z Čech a Moravy, šermíři, mažoretky, tanečnice z exotických zemí, mistři světa v cyklistice a triatlonu a Domažlická dudácká muzika.

Těšit se můžete také na křty knih, výstavy nebo cestovatelské besedy. Letošní novinkou je jarmark řemesel, na kterém se vám představí 33 řemeslníků z celé České republiky. Máte tedy jedinečnou šanci nahlédnout do procesu výroby tradičních řemeslných produktů. V sobotu od 14:00 hodin je zase pro návštěvníky připravena beseda s moderátory televizního pořadu Toulavá kamera, Ivetou Toušlovou a Josefem Maršálem.

O veletrzích

Veletrhy GO a Regiontour se konají každoročně na brněnském výstavišti. Přestože jde o dva odlišné veletrhy, jsou svou provázaností spojeny do společných prostor a jednoho lednového termínu. Zatímco veletrh GO neboli Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu je svou podstatou zaměřen na prezentaci cestovního ruchu, zahraničních destinací a nabídky cestovních kanceláří, veletrh Regiontour neboli Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech, cílí na turistické regiony České republiky, možnosti rozvoje regionů a klíčové produkty, kterými dané regiony disponují. Zájem vystavovatelů je obrovský.

V roce 2010 se veletrhu účastnilo 1 105 firem z 21 zemí. A po celou dobu veletrhu byla zaznamenána návštěvnost až 33 000 návštěvníků.

Překvapení pro malé cestovatele

Další novinkou letošního roku je program pro malé cestovatele. Doprovodný program s názvem CK dětský svět je zaměřen na děti od tří let. Jedná se o strukturu soutěží a her zaměřených na cestování. Ve speciálně zbudovaném dětském koutku tak budou mít děti možnost projít jednotlivými světadíly, plnit záludné úkoly a sbírat tak body do soutěže Malý cestovatel. Nebude chybět ani výtvarná soutěž či dětská anketa zaměřující se na ideální místo prázdnin, které si děti vysnily pro letošní rok.

FOTO: Mapa GO a Regiontour

Mapa GO a Regiontour, Zdroj: bvv.cz

Přijďte se inspirovat na výstavy a cestovatelské besedy

V rámci veletrhů proběhne také již 14. ročník festivalu filmů, fotografií a publikací s cestovatelskou tematikou GO Kamera, který pořádá CK Livingstone v kongresovém centru. Nenechte si tedy ujít zajímavé osobnosti, poutavá vyprávění z cest a promítání dobrodružných filmů. Letošním tématem jsou Ledové extrémy.

Popusťte uzdu své fantazii a vydejte se s předními českými cestovateli a horolezci od Everestu po McKinley, navštivte s nimi Tibet, Nepál či Bhútán. Pronikněte do tajů šamanologie, pokořte nejvyšší hory Afriky. Zkuste s nejslavnějším českým cestovatelem Miloslavem Stinglem objevit odpověď na otázku: „Jaké poselství nám opravdu chtěli zanechat Mayové?“

Do pavilonu F bude přesunuta také výstava Svět v Brně od cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby, kterou někteří z vás mohli vidět již v prostorách Nové radnice v Brně v podzimních měsících. Další zajímavostí bude také fotografická výstava Doteky z cest od fotografky Hany Růžičkové.

Jak sami vidíte, veletrhy GO a Regiontour si pro vás v letošním roce připravili pořádně nabitou smršť akcí, jejichž výčet v našem magazínu není konečný, a které by bylo škoda prošvihnout.

Datum konání: 13. – 16. leden

Otevírací doba pro veřejnost:

14. ledna od 14.00

15. ledna od 10.00 do 16.00

16. ledna od 10.00 do 16.00

Místo konání: Veletrhy Brno, a. s., Výstaviště 1, 647 00 Brno, Česká republika

Vstupné:

250 Kč – vstupenka pro rodinu (so, ne)

200 Kč – rodinné pasy

150 Kč – celodenní vstup

120 Kč – studenti

80 Kč – senioři od 60 let

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mezinárodní veletrhy GO a Regiontour opět v Brně. Nové trendy v cestování a bohatý doprovodný program