Menu
TOPZINE.cz
Sport

Mezinárodní mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích: Příznivci motorismu, těšte se!

Redakce

Redakce

11. 5. 2010

Ve dnech 14 až 16. května se mohou fanoušci automobilových závodů přijet podívat na Autodrom Most, kde bude probíhat Mezinárodní mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích. Těšit se můžete na účastníky šampionátu Divize 4 cestovních vozů a také na německý ADMV-GTÜ tourenwagen Cup. Drifteři, což jsou jezdci, kteří „berou zatáčky smykem“, okoření tento první oficiální závodní podnik sezóny 2010.

zavodn-automobil

závodní automobil, Zdroj:autodrom-most.cz

Na startovní listině nebudou chybět speciály z DTM značek Audi a Mercedes, závod se samozřejmě neobejde bez značek Ferrari, Porsche, BMW a výjimkou se nestane ani Saleen. Poslední třešnička pro diváky je Atraktivní konstrukce K1 – Attack. Pokud se přijdete podívat, tak bezpochyby uvidíte Tomáše Engeho, nadějného Jiřího Mičánka juniora, šampiona z roku 2009 Filipa Sládečku nebo předloňského českého sprintového mistra Tomáše Kostku, jehož favoritem se celý minulý rok stal německý prestižní DTM. Poněkud neobvyklý závodník Michal Červín, známý z televizní reality show, také nastoupí na start závodu a bude spíše kuriozitou, kterou přiláká oči diváků.

závodní automobil 2, Zdroj:autodrom-most.cz

Jak jsme v úvodu zmínili, tak o smyky nouze nebude. Uvidíte je v technickém traktu okruhu naproti tribunám. „Jde o protilehlou pasáž od bývalého přemostění Matadoru, odkud vede z kopce táhlá pravá, hned pak levá a zase pravá zatáčka. Drifterům se tohle místo hodně líbí a vsadím se, že jejich kousky se zase budou hodně líbit divákům,“ slibuje Michal Marek. Různé značky několika desítek cestovních vozů staršího data výroby se nadšeným příznivcům motorismu předvedou v celé svojí kráse. Draví piloti značek Lada, Ford, Renault a Seat dokáží, že rychlost auta není vše, pokud jste zapálení do tohoto sportu.

Již v pátek odpoledne se můžete těšit na kvalifikaci a první mistrovské sprintové závody, v sobotu přijdou na řadu druhé měřené tréninky, druhé sprinty tříd do dvou litrů a nad dva litry. Nedělní tříhodinovka se uskuteční v odpoledních hodinách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mezinárodní mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích: Příznivci motorismu, těšte se!