Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Mezinárodní konference De Septimo Stromateorum proběhne v Olomouci

Redakce

Redakce

22. 10. 2010

KOLÁŽ: KnihyVe dnech 21 .- 23.10. bude  v Olomouci probíhat mezinárodní konference věnovaná Klementu z Alexandrie, jednomu z nejvýznamnějších raně křesťanských myslitelů.

KOLÁŽ: Knihy

Knihy, zdroj vědění, Autor: Marián Luha, Topzine.cz

Konferenci pořádá Cyrilometodějská teologická fakulty UP. Hlavním tématem setkání téměř dvacítky odborníků z více než deseti zemí bude 7. kniha Klementova díla Strómateis, která představuje profil dokonalého křesťana. Klementovu koncepci lze charakterizovat jako snahu o zahrnutí specificky křesťanských motivů.

Významní překladatelé ze zahraničí

Hlavními hosty budou překladatelé Klementova díla  Alain Le Boulluec (CNRS – francouzská akademie věd), Annewies van der Hoek (Harvard University) a tajemník mezinárodní patristické asociace Lorenzo Perrone.

Součástí konference bude také varhanní koncert, který se bude konat v kostele Sv. Michala v pátek 22.10.2010 od 20hod a bude otevřen pro širokou veřejnost. V sobotu 23.10.2010 pak proběhne v prostorách olomoucké teologické fakulty valná hromada Patristické společnosti České Republiky. – Více informací ke konferenci naleznete na stránkách Univerzity Palackého.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mezinárodní konference De Septimo Stromateorum proběhne v Olomouci