×
TOPZINE.cz

Mezinárodní jazykové zkoušky: Certifikáty City&Guilds kolují po světě už přes 130 let

FOTO: Britská vlajkaThe City&Guilds of London Institute, jak zní celý název této společnosti, vznikl v roce 1878 a na začátku měl pouze okolo dvou stovek kandidátů. Dnes tato organizace působí ve více než 100 zemích a ročně vydá přes milion certifikátů.

FOTO: Britská vlajka
Společnost City&Guilds má velmi dlouhou tradici, Zdroj: sxc.hu

Stejně jako Cambridge ESOL zkoušky i certifikáty City&Guilds jsou uznávány u nás i v zahraničí jako legitimní potvrzení vašich znalostí angličtiny. Rozsah zkoušek je velmi široký, a certifikát tak může získat každý na škále od začátečníka až po velmi pokročilého studenta. Pokud byste měli zájem o odbornou angličtinu, organizuje City&Guilds i zkoušky z obchodní angličtiny.

Testy vám zkontrolují v Británii

Zkoušky najdete pod názvy International ESOL (IESOL) a International Spoken ESOL (ISESOL). Struktura je v podstatě stejná jako u Cambridge ESOL zkoušek, pouze s tím rozdílem, že za poslech, čtení a psaní získáte jeden certifikát a za konverzaci druhý. Je pouze na vás, zda si uděláte jeden z nich nebo oba dva.

Stejným způsobem jsou koncipovány i zkoušky z obchodní angličtiny EBC (English for Business Communications) a SETB (Spoken English Test for Business). Na rozdíl od obecných IESOL zkoušek není ale u EBC poslech.

Jak písemnou část, tak i nahrávky vaší konverzace se zkoušejícím se posílají do Británie, kde je vyhodnotí rodilí mluvčí a výsledky pošlou obvykle do tří týdnů zpět na místo konání zkoušky.

Tentokrát i se slovníkem

Zkoušky City&Guilds se liší od některých jiných zkoušek možností použít slovník, a to anglický výkladový. Jinak budete potřebovat už jenom nějaký doklad totožnosti s vaší fotografií a psací potřeby.

Cena písemné a ústní části se liší. Za IESOL zaplatíte od 1400 do 1850 korun podle úrovně vámi skládané zkoušky a za ISESOL od 1550 do 1900 korun. Ceny za zkoušky z obchodní angličtiny jsou velmi podobné. V případě EBC po vás budou chtít 1350 korun a za SETB 2000 korun.

FCE nebo IESOL?

V případě angličtiny je nabídka mezinárodně uznávaných certifikátů opravdu široká a je pouze na vás, zda sáhnete ke známým Cambridge ESOL zkouškám, nebo zda dáte přednost společnosti City&Guilds. Jejich prestiž je srovnatelná a oba dva typy certifikátů vám uznají nejen čeští zaměstnavatelé a vysoké školy, ale i ti zahraniční.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..