×
TOPZINE.cz

Mezi nejlepších 400 univerzit světa se dostala UK a nově i ČVUT

cvut-logo-inverzni-1Podle britských The Times Higher Education Supplement z 9. října se mezi prvních 400 příček světového žebříčku univerzit probojovalo společně s Karlovou Univerzitou (KU) i Vysoké učení technické v Praze (ČVUT).

Logo ČVUT v Praze, Zdroj: cvut.cz
Logo ČVUT v Praze, Zdroj: cvut.cz

KU se v letošním vyhodnocení umístila na 229. místě z více než 8 000 univerzit z celého světa. Druhou českou univerzitou v TOP 400 je ČVUT, které skončilo na 394. místě. „Zároveň  byl zveřejněn tento žebříček pouze pro technologické  univerzity a zde ČVUT zabodovalo dokonce na 171. místě, což  je zlepšení o více než  50 míst oproti loňskému roku,“ upřesnila Andrea Vondráková z rektorátu univerzity.

Podle databáze Web of Science se údajně zvýšil výkon ČVUT v oblasti výzkumu o 19%, celkový prměr univerzit na Česko přitom činí vzrůst o 6%. Na univerzitě byly také zavedeny speciální motivační bonusy v podobě posílení mezd pro nejlépe hodnocené vyučující.

„ČVUT již před dvěma lety zavedlo nový motivační systém financování výzkumu pro své akademické pracovníky, který se výrazně podílí na zlepšení pozice ČVUT v mezinárodních hodnoceních,“ řekl rektor ČVUT Václav Havlíček, který doufá v postup své univerzity v následujících letech mezi prvních 300 škol na světě.

O zvýšení kvality se ČVUT usiluje i v oblasti studia. Jako příklad zástupci univerzity uvádějí letošní průzkum mezi absolventy ČVUT s ohledem na jejich uplatnění v praxi podle jednotlivých studijních programů. Výsledky průzkumu ukazují, že absolventi ČVUT dosahují poměrně rychle řídicí pozice a tomu odpovídají i jejich mzdy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..