Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Mezera v zákoně. Po prodeji auta jste stále odpovědní za jeho provoz

Pokud se chystáte prodat váš vůz, zbystřete. V zákoně o silniční dopravě se objevila díra, která může znepříjemnit život nejednomu prodávajícímu.

Při prodeji auta byste si měli dát pozor, komu váš starý vůz prodáváte. Dokud si jej totiž nový majitel nezaregistruje na příslušném úřadě, jste zodpovědní za jeho provoz vy a s tím máte i povinnost platit pokuty způsobené při jeho provozu na veřejných komunikacích.

Když totiž někomu váš vůz prodáte a dotyčný v době od jeho převzetí do doby, než si auto zaregistruje na sebe na příslušném úřadě, spáchá dopravní přestupek, zaplatíte pokutu vy, jako stále ještě jeho majitel.

Pokud se chcete tedy případným placením pokut za nového majitele vyhnout, předejte mu auto fyzicky až po jeho zapsání do technického průkazu jako nového majitele vozu. Nervy si můžete ušetřit i tím, že návštěvu úřadu absolvujete spolu.

Úřady jsou totiž neoblomné. Minulou středu neuspěl s odvoláním jeden z největších pražských autobazarů a musí tak zaplatit pokutu za špatné parkování svého zákazníka vyměřenou libereckým magistrátem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Mezera v zákoně. Po prodeji auta jste stále odpovědní za jeho provoz