Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

METROpolitní léto hereckých osobností 2011 přinese nejen Soukromý skandál

Foto: Kryštof Hádek ve hře Soukromý skandál

METROpolitní léto hereckých osobností letos odstartuje 19. června premiérovou hrou s Kryštofem Hádkem v hlavní roli. V divadlech Palace, Hybernia a na Letní scéně Vyšehrad bude během oblíbeného divadelního projektu k vidění na 101 představení.

Foto: Kryštof Hádek ve hře Soukromý skandál

Milostný poměr na pracovišti je téma věčné Zdroj: Studio DVA

Letošní 8. ročník oblíbené šňůry letních představení se dočká několika změn. Tou divácky nejzásadnější je opuštění smíchovského Švandova divadla, kde se divadelní přehlídka usídlila již od samého počátku, a přesun hlavní scény do Divadla Palace.

Na premiéry letošní ročník skoupý rozhodně nebude. Divokou kartu otevíracího představení získala nová česká komedie Patrika Hartla s názvem Soukromý skandál. Poprvé se na jevišti Divadla Palace objeví 19. června. Parodující komedie s sebou přináší zcela aktuální téma – mladý manažer (Kryštof Hádek), topící se v dluzích, se snaží svést svou stárnoucí nadřízenou (Eva Holubová). V dalších rolích se představí Maroš Kramár, Kristýna Fuitová Nováková a Alexandr Hemala.

Herecké koncerty na Vyšehradě

Rovnou dvě premiérová představení a řada koncertů je přichystána pro oblíbenou Letní scénu na Vyšehradě. Opona se nad jevištěm pod širým nebem otevře poprvé 3. července při světové premiéře hry Prší. Autorkou scénáře je letošní laureátka Ceny Alfréda Radoka, Eva Prchalová. Komediální příběh navazuje na divácké hity Otevřené manželství a O lásce s Karlem Rodenem a Janou Krausovou v hlavních rolích. Také inscenace Prší nabídne herecký koncert oblíbeného páru.

Foto: Jana Krausová a Karel Roden ve hře O lásce

Takto to vypadá, když hrají Jana Krausová a Karel Roden O Lásce

Druhou novinkou Letní scény bude hra Na fašírky mi nesahaj. Toto drama připravuje Studio DVA v koprodukci se slovenským Štúdiem L+S. Jak uvádí autor scénáře, Milan Lasica, není to ani komedie, ani drama, ani muzikál, ani tragédie, ale rozhovory. To nejběžnější, s čím se v běžném životě setkáváme. Se zmiňovaným Milanem Lasicou si na jevišti poklábosí Milan Kňažko. Premiéra je naplánována na 6. července.

Kvalitní muzika pod širým nebem i v divadle

METROpolitní léto hereckých osobností pro letošek v rámci off programu Letní scény rozšířilo také nabídku koncerů. Na Vyšehradě se postupně představí slovenská šansoniérka Szidi Tobias, jazzová zpěvačka Yvonne Sanchez, dále pak Lenka Dusilová a Berenika Kohoutová.

Foto: Ivana Chýlková v titulní roli muzikálu Hello, Dolly!

Ivana Chýlková bude zářit v roli dohazovačky Dolly po celé léto

Celkových 101 představení letošního 8. ročníku METROpolitního léta hereckých osobností doplní loňský muzikálový hit Hello, Dolly! Ivanou Chýlkovou v titulní roli, uváděný nově v divadle Hybernia, a reprízy oblíbených inscenací Vše o mužích, Vše o ženách, Otevřené manželství, O lásce a Zdravý nemocný.

Podrobný program naleznete na stránkách Studia DVA. Vstupenky na všechna představení jsou v prodeji od začátku dubna, a to na pokladnách divadel Palace a Hybernia a v sítích Ticketpro, Tickeportal a Ticket Art.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

METROpolitní léto hereckých osobností 2011 přinese nejen Soukromý skandál