Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Metalový nářez Sabaton odehraje sérii tří koncertů v České Republice

Miniturné po českých a moravských halách si na tento týden naplánovala švédská power metalová banda Sabaton. Postupně se představí v Praze, ve Zlíně a nakonec v Plzni.

Švédští metalisté odehrají tři koncerty v ČR. Zdroj: sabaton.net

Švédští metalisté odehrají tři koncerty v ČR. Zdroj: sabaton.net

Loňské album Carolus Rex bylo poslední, které kapela vydala v sestavě, ve které to společně táhla posledních sedm let. Zůstali pouze frontman zpěvák Joakim Brodén a basák Pär Sunström, zbytek byl kompletně obměněn, protože prý byli bývalí členové už unavení z neustálého cestování a koncertování.

Zájem o jejich koncerty u nás je opravdu veliký, vždyť ve všech městech musely být koncerty přesunuty do větších prostor, aby se všichni fanoušci vůbec vešli dovnitř. Fandové z Prahy a jejího okolí se tak můžou těšit 7. března do Incheba Areny, na Mezinárodní den žen se kapela zastaví ve zlínské Sportovní hale Euronics, aby následující den zakončila svoje české miniturné v plzeňském kulturním domě Peklo.

Speciálními hosty na všech třech koncertech bude švýcarská folkmetalová skupina Eluveitie. Ta loni také vydala svou nejnovější desku Helvetios, na které kombinuje tradiční deathmetalový zvuk s keltskými hudebními nástroji, jako jsou třeba dudy, mandolína, cimbál a různé píšťaly. Součástí minitour budou i madarští Wisdom. Po koncertech u nás zamíří celá trojice dál jihovýchodním směrem a navštíví se svou muzikou i Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko nebo Řecko.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Metalový nářez Sabaton odehraje sérii tří koncertů v České Republice