Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Metalový klub Paterlord v Brně

Redakce

Redakce

19. 3. 2010

Když není den zrovna povedený, vždy nám pomohou ostatní lidé zapomenout. Ať to jsou kamarádi či přátelé, náhodní kolemjdoucí, se kterými si začneme povídat, vždy si člověk uvědomí, že není sám. Pomoc ze špatného dne může přijít i ze strany jiné, konkrétně z hudebního klubu Paterlord.

Už titulek dává najevo, že jde o klub, z jehož stěn burácí tvrdá muzika. Písničky, které budou hrát, si návštěvník vybírá v jukeboxu, který se nachází téměř u baru. Stěny jsou polepeny různými plakáty a obrázky, ale i různými předměty zlepšujícími atmosféru hospody, například malé postavičky démonů a smrťáků. Největší a zároveň nepřehlédnutelnou postavičkou je dvoumetrový stojící ork v plné zbroji, který hlídá hospodu, aby bylo vše, jak se sluší a patří.

Slovy jednoho z návštěvníků:

„Je to jako symfonie o jednom kozlu chutnajicí jako čajík od maminky… Jen co jsem přičichl a přiložil sklenici ke rtům, už to do mě syčelo. Chuť chmelu a sladu doladěná karamelem mně rozšířila zorničky a já hltal plnými doušky. Půlka padla jak nic. Pak pomalu začala opadávat pěna, ale nestihla se plně rozplynout. Pivo už bylo ve mně. Pak přišel pocit odpoutání od tohoto světa. Musel jsem si objednat další. Čím více jich bylo, tím byl pocit lepší…. až mě nakonec museli přátelé tahat domů.“

Paterlord je vlastně pouhou hospodou, kde hraje tvrdá muzika, ale (bohužel?) žádné živé koncerty zde neuslyšíte. Na klub bych měl jen jednu výtku; za písničky na přání je nutné si zaplatit. A pokud si člověk vybere ze seznamu deset písní, nechá v jukeboxu padesát korun. Ale i tak tato hospoda patři mezi výborné hudební kluby. Manželé Paterliniovi se o hospodu starají, jak jen mohou. Zatímco Rob je za barem a obsluhuje hosty, co mu síly stačí, jeho žena Martina vyřizuje elektronickou korespondenci, rezervace a jiné služby klubu.

Hudební klub Paterlord by si zasloužil plný počet hvězdiček, musím ale dát čtyři. Je to opravdu jen o fous. Avšak pět hvězdiček si určitě zaslouží loutky a obrazy na zdech, čímž se to značně kompenzuje. A plné hodnocení si zaslouží i pivo (černý kozel).

Paterlord rock & metal pub

Jana Uhra 168/10

Otevírací doba:

Pondělí – čvtrtek: od 15 hodin
Pátek – neděle: od 18 hodin

Tip na pití:
Černý kozel za 26 korun

Hodnocení 4****

Fotogalerie:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Metalový klub Paterlord v Brně