×
TOPZINE.cz

Metalová scéna uvádí Dark Tranquillity. Již tento víkend v Brně

S metalovými koncerty jako by se poslední dobou v Brně, konkrétně v brněnském klubu Fléda, roztrhl pytel. A nejedná se o žádné béčkové skupiny, Fléda míří vysoko. Následující víkend bude pro změnu patřit švédské partičce Dark Tranquillity.

Dark Tranquillity vystoupí v Brně už tuto sobotu, Zdroj: archiv skupiny

Tři roky. Přesně tak dlouho fanoušci čekali na další desku skupiny. Z metalového nebe jim přece jen přišla odpověď v podobě CD s názvem We Are The Void, na jehož počest skupina naplánovala rozsáhlé evropské turné, do něhož zahrnula také naši zemičku. A myslím, že se máme na co těšit, jelikož tato skupina brázdí pódia již od roku 1989, zkušenostmi proto přímo oplývá.

Vstupenky on-line za 540 korun koupíte zde

Další zajímavostí také je, že skupina Dark Tranquillity je všeobecně považována za zakladatele jedné ze specifických odvětví metalu, zvané göteborgský. Dnes je tento typ metalu spíše známý jako melodic death metal, tedy hudební odnož tvrdé hudby proslulá svými táhlými kytarovými riffy, sólíčky, příměsy libých zvuků akustických kytar a také čistými vokály.

Společně s DT vystoupí také skupina Insomnium, jež svou hudební produkcí bývá řazena všude možně. Tahle partička proudí vlnami metalu z melodických deathmetalových vod, k melancholickému doom metalu a sem tam zapluje až k finskému folkloru.

Ani česká metalová scéna nezůstane bez zástupce. Večer otevře svým vystoupením pražská, melodic deathmetalová skupina, Belligerence.

Sečteno a podtrženo, sobota 23. říjen 2010, start 19 hodin, Brno, klub Fléda. Vstupenky se pohybují v ceně okolo 500 korun a zakoupit on-line je můžete zde.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..