Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Metalová Avantasia vydá nové album. Přiveze ho i na koncert do Česka

Hana Voltrová

Hana Voltrová

26. 3. 2013

Fanoušci power-metalového uskupení Avantasia se konečně dočkali. Německá formace v čele s Tobiasem Sammetem vydá 30. března nové, v pořadí již šesté album. A dle pre-listeningu a předběžných kritik se opravdu je na co se těšit.

Avantasia se činila ve studiu. Zdroj: tobiassammet.com Foto: Alex Kuehr

Avantasia se činila ve studiu. Zdroj: tobiassammet.com Foto: Alex Kuehr

Album nazvané The Mystery of Time se skládá z deseti skladeb, z čehož dvě již byly vypuštěny do éteru. První je skladba Invoke the Machine, kde Tobiasovi sekunduje Ronnie Atkins z kapely Pretty Maids. Druhou známou písní je balada Sleepwalking, v níž fanoušci uslyší zpěvačku Cloudy Yang, známou již z předchozích desek a především z DVD.

K Sleepwalking  byl minulý pátek zveřejněn videoklip, jehož natáčení Tobias okomentoval slovy: „Bylo hluboko pod bodem mrazu. A my stáli hodiny ve sněhové bouři nebo procházeli strašidelným lesem. Bylo to jako kombinace Ospalé díry a Bratří Grimmů, ale záběry, které jsme tam udělali, jsou skvělé a vynahradily to utrpení.“

Netradičně s filmovým orchestrem

O písni samotné pak Sammet řekl: „Je to ta nejkouzelnější popová píseň, jakou jsem kdy napsal. Ano, je to popová píseň a já jsem ten první, kdo to přiznává.“

Zajímavostí je, že The Mystery of Time bylo nahráno za podpory symfonického orchestru Deutsches Filmorchester Babelsberg. Sammet si již klasicky přizval ke spolupráci na tomto velkolepém projektu metalové a rockové legendy, konkrétně například Joe Lynna Turnera, Biffa Byforda, Ronnieho Atkinse, Michaela Kiskeho, Erica Martina či Boba Catleyho.

Avantasia je vedlejší projekt Tobiase Sammeta, jinak frontmana kapely Edguy. S myšlenkou na vytvoření Avantasie přišel již v roce 1999. Původně se mělo jednat jen o jednorázovou studiovou záležitost, kdy se Sammet spojil s významnými metalovými zpěváky a svými idoly a společně nahráli dvě dnes již legendární alba The Metal Opera Part I a Part II.

Čeští fanoušci by si měli poznamenat do kalendáře datum 14. července, kdy se Avantasia představí v roli headlinera na festivalu Masters of Rock. Podle dosud zveřejněných informací se návštěvníci Vizovic mohou těšit na extra dlouhý set zahraných skladeb.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Metalová Avantasia vydá nové album. Přiveze ho i na koncert do Česka