×
TOPZINE.cz

Metallica se za oceánem prodává nejlépe!

metallica-600x338Skupina včele s Jamesem Hetfieldem se může radovat, prodejem 15 490 000 kopií jejich stejnojmenného alba se Metallica stala prvním hard-rockovým projektem v čele tabulky vydáno dodnes společnosti Nielsen SoundScan, která skenuje prodejní čísla v USA a Kanadě už od počátku devadesátých let.

Metallica, Zdroj: hardrockhideout.com
Metallica, Zdroj: hardrockhideout.com

Tento týden bylo jedno z alb Metallicy jmenováno nejlépe prodávaným albem v tabulce Nielsen SoundScan. Jejich stejnojmenného studiového alba z roku 1991, Metallica, se dosud prodalo více než 15 490 000 kopií a překonalo tím výkon Shanii Twain s albem Come on Over, které teď těsně pokulhává, s prodejem kolem 15 487 000 kopií.

Tento úspěch dává skupině pozici číslo jedna v Nielsenově vydáno dodnes tabulce a dělá z nich první hard-rockový projekt, kterému se to podařilo, třebaže předchozí šampioni byli řazeni do mainstreamového pop, rock nebo country musics. V roce 1991 vládl žebříčku The Bodyguard [Original Soundtrack] Whitney Houston, později, v roce 1996 to byl Jagged Little Pill Alanis Morissette a napodledy Shania Twain s albem Come on Over v roce 2001.

Kromě těchto působivých čísel získalo album Metallica zlatý gramofon za nejlepší vokální metalový výkon na udílení Grammy v roce 1992. Ve stejném roce si navíc odnesli domů cenu za nejlepší heavy metalové/hard-rockové video z ocenění MTV Video Music za singl Enter Sandman.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Metallica se za oceánem prodává nejlépe!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..