Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Metalfest 2013 oznámil letošní kapely. Přijedou Sonata Arctica i King Diamond

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

29. 3. 2013

Ve dnech 31. května až 2. června v plzeňském Amfiteátru na Lochotíně proběhne festival Metalfest Open Air. Hlavní hvězdou letošního ročníku bude dánský zpěvák King Diamond.

Sonata Arctica Zdroj: Pragokoncert

Sonata Arctica Zdroj: Pragokoncert

Přelom května a června bude pro české fanoušky tvrdé hudby svátkem. Plzeň bude čtvrtým rokem hostit metalové hvězdy z různých koutů Evropy, headlineři však dorazí především ze Skandinávie. Do lochotínského amfiteátru přijedou například populární powermetaloví Sonata Arctica z Finska, jejich krajané Korpiklaani nebo norští blackmetalisté Satyricon.

Až z Austrálie sem budou vážit cestu hardrockoví Airbourne. Z českých kapel přijaly pozvání dvě stálice tuzemského metalu Citron a Kreyson, které jsou obě spojeny s vokalistou Láďou Křížkem. Vrcholem programu bude vystoupení dánského mistra horror metalu King Diamonda, který třídenní festival zakončí.

Vstupenka na celý třídenní festival stojí 950 korun, jednodenní přijde na 700. Tyto ceny ale platí jen do 31. března, vyplatí se tedy včasný nákup. Lístky jsou k dostání v obvyklých předprodejích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Metalfest 2013 oznámil letošní kapely. Přijedou Sonata Arctica i King Diamond