Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Metalfest 2012: Plzeň dobyly kapely Megadeth, Uriah Heep či Kreator

Uplynulý víkend patřil v Plzni příznivcům těžkých bot – mnohdy extravagantních modelů – a tvrdé muziky. V lochotínském amfiteátru se ve dnech 8. – 10. června konal třetí ročník Metalfestu.

Plzeň hostila o víkendu evropský Metalfest, Zdroj: Tereza Ticháčková, TOPZINE.cz

Dříve synonymum pro hudební soutěže Porta, v současné době hostitel již třetího ročníku putovního metalového festivalu Metalfest; i tak lze charakterizovat známý plzeňský amfiteátr Lochotín. Umístěn v parku nedaleko centra města je schopen pojmout až třicet tisíc posluchačů. A ačkoliv během festivalu naplněn nebyl, atmosféra se i tak vydařila.

První den přehlídky metalových kapel začal, co se hudby i počasí týče, slibně. Druhé jmenované se však začalo kazit již po vystoupení skotských folkových Alestorm a holandských thrashových Legion of the Damned. Publikum čekající na hudební set německých, rovněž folkových, In Extremo tak doslova rozehnal déšť.

Se zakaboněnou oblohou a s postupně se vracejícím publikem se museli spokojit také další vystupující – Hypocrisy. Netradičně brzy, po šesté hodině večerní, pak na pódium nastoupil jeden z hlavních headlinerů letošní série festivalů – již několik desítek let hrající velikáni Uriah Heep. Jejich vystoupení patřilo k nejlepším prvního dne a celého víkendu vůbec.

Zbytek pátečního večera se i nadále nesl ve znamení vystoupení ikon. Hned po Uriah Heep ovládli pódium američtí W.A.S.P. a jejich o něco slavnější krajané Megadeth, jejichž set, ač dlouho očekávaný, mnoha přítomným zkazil nepovedený zvuk.

[album:

Druhý den plzeňského Metalfestu začal již po desáté hodině ranní hudebním příspěvkem skupiny Huntress. Možná nejeden náhodně procházející byl překvapen hojnou účastí, za niž zřejmě mohly drby kolující areálem. Zpěvačka bohužel (či možná bohudík) krom zpěvu nic jiného neukázala. Soubor dopoledních vystoupení uzavřeli, v našich luzích a hájích poměrně známí a oblíbení, Dymytry, kteří svým fanouškům navíc přivezli trička i náramky se svým logem až k pódiu.

Odpoledne odstartovali Grand Magnus, které po zhruba hodině nahradili hrubším zrnem řečtí Septicflesh. Později pak pódium ovládli čeští Arakain se speciálním thrashovým setem přichystaným právě pro vystoupení v plzeňském Lochotíně. Zbytek večera doslova uběhl jako voda; před fanoušky se vystřídali výborní energičtí a strhující Powerwolf i o něco méně výborní, ale neméně energičtí Axxis.

[album:

Samý závěr druhého dne se potom nesl ve znamení kontroverzních Behemoth. Snad nikdo neočekával, že předvedou obyčejnou a podprůměrnou show, a proto nikdo ani nemohl být překvapen kontroverzním vystoupením, které nepostrádalo oheň, krev ani trnovou korunu. Okolo deváté jej uzavřelo vypuštění černého mračna do překvapeného plzeňského publika.

Sobotní večer uzavřeli němečtí Kreator, kteří svou část Metalfestu protkali novými i staršími kousky. Z těch známějších lze jistě zmínit třeba song Violent Revolution či Enemy of God.

Deštivé ráno závěrečného dne otevřeli mezi jinými i čeští Seven, kteří minulý rok na zlínském Masters of Rock oslavili patnáct let své existence přesunem z menšího pódia na to větší. K perličkám odpoledne posledního dne plzeňského festivalu se pak zařadili Heidevolk, Death Angel, Brainstorm i Ensiferum, kteří diváky navnadili na poslední dvě vystoupení – Cavalérovské Soufly a speed metalové Blind Guardian. Na obojí se určitě vyplatilo počkat.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Metalfest 2012: Plzeň dobyly kapely Megadeth, Uriah Heep či Kreator