Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Metalfest 2012: Plzeň dobyly kapely Megadeth, Uriah Heep či Kreator

Uplynulý víkend patřil v Plzni příznivcům těžkých bot – mnohdy extravagantních modelů – a tvrdé muziky. V lochotínském amfiteátru se ve dnech 8. – 10. června konal třetí ročník Metalfestu.

Plzeň hostila o víkendu evropský Metalfest, Zdroj: Tereza Ticháčková, TOPZINE.cz

Dříve synonymum pro hudební soutěže Porta, v současné době hostitel již třetího ročníku putovního metalového festivalu Metalfest; i tak lze charakterizovat známý plzeňský amfiteátr Lochotín. Umístěn v parku nedaleko centra města je schopen pojmout až třicet tisíc posluchačů. A ačkoliv během festivalu naplněn nebyl, atmosféra se i tak vydařila.

První den přehlídky metalových kapel začal, co se hudby i počasí týče, slibně. Druhé jmenované se však začalo kazit již po vystoupení skotských folkových Alestorm a holandských thrashových Legion of the Damned. Publikum čekající na hudební set německých, rovněž folkových, In Extremo tak doslova rozehnal déšť.

Se zakaboněnou oblohou a s postupně se vracejícím publikem se museli spokojit také další vystupující – Hypocrisy. Netradičně brzy, po šesté hodině večerní, pak na pódium nastoupil jeden z hlavních headlinerů letošní série festivalů – již několik desítek let hrající velikáni Uriah Heep. Jejich vystoupení patřilo k nejlepším prvního dne a celého víkendu vůbec.

Zbytek pátečního večera se i nadále nesl ve znamení vystoupení ikon. Hned po Uriah Heep ovládli pódium američtí W.A.S.P. a jejich o něco slavnější krajané Megadeth, jejichž set, ač dlouho očekávaný, mnoha přítomným zkazil nepovedený zvuk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Metalfest 2012: Plzeň dobyly kapely Megadeth, Uriah Heep či Kreator