Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Metalfest 2011 v Plzni se blíží. Těšte se na Cradle of Filth nebo Accept

Martin Palounek

Martin Palounek

28. 5. 2011

FOTO: Cradle of FilthVe dnech 3. – 5. června se otřese půda amfiteátru v Lochotíně pod tíhou heavy metalu. Tři dny, třicet jedinečných kapel, jedna obrovská stage zasazena do jedinečné lokality. Absolutní špičky českého i světového metalu. To vše necelý jeden kilometr vzdušnou čarou od centra západočeské metropole.

FOTO: Cradle of Filth

Jedni z headlinerů letošního Metalfestu - Cradle of Filth, Zdroj: pořadatel festivalu

Po prvním a velmi úspěšném ročníku Metalfestu bylo jasné, že nově zrozená tradice bude pokračovat i v dalších letech. Lochotínský amfiteátr je pro tento účel naprosto ideální. Býval v minulosti dějištěm folkového festivalu Porta. Nyní otěže převzala akce podobného rázu, jen je hudba mnohem, mnohem rychlejší a mnohem, mnohem tvrdší.

Jak měli již posluchači možnost slyšet v květnu minulého roku, v areálu je naprosto perfektní zvuk. Konstrukce amfiteátru zajišťuje posluchačům jednak krystalicky čistý zvuk na celé ploše hlediště, což je způsobeno kruhovým půdorysem, jednak i optimální výhled z téměř každého místa. Jednotlivé řady jsou stupňovitě uspořádány, což je pro zvláště vzrůstem menší diváky ideální. Pro headbangery je přímo před pódiem prostor pro dostatečně velký kotel.

Pořadatelé vsadili na zvučná jména nejrůznějších odnoží metalu. Za typický heavy metal se zasazují hned tři headlineři, konkrétně němečtí Accept, dánští Pretty Maids a britská legenda, jenž stála u zrodu NWOBHM, Saxon.

FOTO: Arch Enemy

Arch Enemy, Zdroj: pořadatel festivalu

Krásky s ďáblem v hrdle

Pro temněji založené jedince je připravena show unikátních gotiků Cradle of Filth. Kdo by si myslel, že ženy nemohou být v čele black metalové kapely, bude zaručeně zaskočen, až uvidí na pódiu krásku jménem Angela Gossow z projektu Arch Enemy. Přímo před jejich vystoupením uvidíme na pódiu její dokonalý protipól, Simone Simons disponující nadpozemsky vysokými vokály z holandské symphonic metalové skupiny Epica.

Celý program budou uzavírat v neděli 5. června miláčci českého publika, kteří se již řadu let probojovávají našimi největšími festivaly. Od dopoledního programu z Masters of Rock 2007 si probili cestu přímo mezi headlinery Metalfestu. Řeč není o nikom jiném než o švédských Sabaton. Svou bezprostředností na pódiu a svým vřelým vztahem k fanouškům si získávají stále větší a větší popularitu. Nemůžeme od nich tedy čekat nic menšího než divokou show, která nás zaručeně posadí na naše sedací svaly. Aktuálně natočili zbrusu nový videoklip, který je ke zhlédnutí níže.

Kdo si chce užít zvuk ohlušujících reprosoustav přímo ve středu amfiteátru, spaní ve stanu na tvrdé zemi a davy zpocených podnapilých vlasatých individuí vyřvávajících k ránu po tábořišti podivná hesla a prozpěvujících si ještě podivnější melodie, neměl by váhat ani minutu. Jedná se o výpravu do nového světa, ve kterém figurují tři základní elementy: pivo, sex a metal. Ač je tento obrat dost otřepaný, asi neexistuje žádný, který by Metalfest dokázal vystihnout lépe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Metalfest 2011 v Plzni se blíží. Těšte se na Cradle of Filth nebo Accept