Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Městská oslaví troje kulatiny. Padesátou, stou a dvoustou reprízu

Anna Kottová

Anna Kottová

6. 2. 2012

Únor se v Městských divadlech pražských ponese ve znamení oslav. Tři inscenace oslaví kulatou reprízu, a to padesátou, stou a dvoustou.

FOTO: Hra vášní v Mdp

Zkušení herci Otakar Brousek mladší a Oldřich Vízner Zdroj: mdp.cz

Vše vypukne ve čtvrtek 9. února, kdy Divadlo Rokoko uvede stou reprízu inscenace Hra vášní v režii Lídy Engelové. V britské komedii o krizi středního věku můžete vidět Oldřicha Víznera, Danu Syslovou, Otakara Brouska mladšího nebo Danu Batulkovou.

FOTO: Jirotkův Saturnin v Mdp

Pochválen buď Saturnin

O padesát repríz méně má na kontě Jirotkův Saturnin v režii Ondřeje Havelky, kterého uvede Divadlo ABC o dva dny později. Sluha Saturnin vnáší do poklidného života svého pána zmatek a absurdní situace. V komedii plné suchého humoru se na jevišti mihne Jitka Smutná nebo Vladimír Čech.

V sobotu 25. února se k oslavencům připojí Oddací list opět v Divadle Rokoko. Nejstarší inscenaci Městských divadel pražských zrežíroval v roce 1999 Ondřej Zajíc. V komedii z židovské rodiny uvidíte herecká esa, Jana Vlasáka a Taťjanu Medveckou.

„V rámci kulatých repríz nebude žádný zvláštní program, pouze na konci každého představení rozdáme jako poděkování hercům květiny a připijeme si na jevišti,“ vysvětlila Kateřina Gardner, tisková mluvčí Městských divadel pražských.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Městská oslaví troje kulatiny. Padesátou, stou a dvoustou reprízu