Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Městská divadla pražská vydávají kalendář aktů svých hereček

Redakce

Redakce

25. 11. 2010

FOTO:Jeden ze dvanácti aktů kalendáře Městských divadel pražskýchNástěnný kalendář s akty hereček připravují Městská divadla pražská (MDP). Šest žen, které uvidíme v březnové premiéře Holek z kalendáře, se v celé své kráse nechalo zvěčnit fotografkou Ilonou Sochorovou. Výsledkem je 12 nádherných fotografií zralých odvážných žen.

FOTO:Jeden ze dvanácti aktů kalendáře Městských divadel pražských
Dana Batulková pózující před objektivem fotografky Ilony Sochorové. Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Inscenace Holky z kalendáře


„V této hře se šest starších dam z anglického venkova rozhodlo nafotit kalendář aktů pro charitativní účely. Jejich čin vzbudil mediální pozornost po celém světě a vlastně odstartoval celou mánii okolo focení kalendářů aktů k té či oné příležitosti. Film a později i divadelní hra Holky z kalendáře je totiž inspirovaná skutečnou událostí,“ říká Ondřej Zajíc, ředitel Městských divadel pražských a režisér inscenace.

Premiéra této hry je plánovaná na polovinu března roku 2011 v Divadle ABC.

V hlavních rolích

V hlavních rolích připravované inscenace i kalendáře se nám představí šest skvělých hereček MDP. Veronika Gajerová, Dana Batulková, Jitka Smutná, Radka Fidlerová, Kateřina Macháčková a Lenka Termerová.
Fotografka Ilona Sochorová o kalendáři
„Rozhodla jsem se celou koncepci pojmout jako čistě aranžovanou ateliérovou fotografii, která by měla podtrhnout u všech dam především pohled na jejich osobitou ženskost. To je, myslím, obraz, který k ženě odjakživa patří a sluší jí. Chtěla jsem, aby z každé fotografie vycházela taková jemná až melancholická nálada, a to se nám myslím povedlo.“

FOTO:Dana Batulková pózující pro kalendář Městských divadel pražských
Dana Batůlková

„Velkou výhodou pro mě  bylo, že moje modelky jsou herečky, takže pro ně nebyl vůbec problém vcítit se na požádání do jakékoliv nálady. Každá z dam je jedinečnou a naprosto rozdílnou  osobností a myslím si, že obsazení do hry je tudíž velmi dobře zvolené.“

„Jsem jim nesmírně vděčná za důvěru, kterou mi všechny projevily, protože nikdo, kdo nesundával župan uprostřed atelieru, neví, o čem je řeč. Nervozita se střídala se sympatickým, někdy až sarkastickým humorem, který napomáhal zlehčovat celou tu nezvyklou situaci,“ prozrazuje Ilona Sochorová, fotografka kalendáře.

Ilona Sochorová a divadlo


V posledních letech spolupracovala s Národním divadlem na mnohých vizuálech a plakátech pro Operu. Velice ráda se pohybuje při zkouškách v zákulisí, šatnách a na jevišti.

„Poslední rok jsem pravidelně navštěvovala úžasné prostředí atelierů a dílen Národního divadla, kde chronologicky sleduji výrobu scény, dekorací, kostýmů a podobně a následně jejich život na jevišti. Na toto téma by měla začátkem roku vzniknout v prostorách divadla výstava. Byla bych ráda, kdyby se podařilo vydat i knížku o tomto, divákovi naprosto neznámém, fascinujícím prostředí,“ říká o spolupráci s divadlem Ilona Sochorová.


Křest kalendáře


Křest kalendáře se uskuteční 6. prosince za účasti protagonistek a od tohoto dne bude i v prodeji na pokladnách Městských divadel pražských.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Městská divadla pražská vydávají kalendář aktů svých hereček