×
TOPZINE.cz

Město ve městě. Německý umělec tvoří miniaturní paneláky přímo na ulici

FOTO: Miniaturní budovy - EVOLDomy k nerozeznání podobné těm, v nichž žijeme, vytváří street artový umělec, který si říká EVOL. Jen s tím rozdílem, že jeho paneláky jsou několikanásobně menší, než ty skutečné.

FOTO: Miniaturní budovy - EVOL
Do tohoto paneláku bychom se opravdu nevešli. Zdroj: flickr.com/photos/evoldaily

Pomocí složitých šablon totiž přemalovává krabice s elektrickým napájením a ostatní městské povrchy. Můžete se tak procházet po ulici a doslova zakopnout o dům.

FOTO: Miniaturní budovy - EVOL 2
I při pohledu zblízka vypadají budovy neuvěřitelně realisticky.

Jeho práce je natolik precizní a důsledná, že nevidět ji ve srovnání se skutečnými budovami, snadno ji na fotkách s nimi zaměníte. Maličké balkony a satelitky realistický dojem jen podtrhují. Dokonce na některých budovách najdete i graffiti.

FOTO: Miniaturní budovy - EVOL 3
V tomto domě se dokonce v noci svítí díky fluorescenční vrstvě.

Ačkoliv se EVOLův street art nejspíš nepohybuje tak úplně v mezích zákona, nemění to nic na tom, že ho oceňuje jak umělecká obec, tak laická veřejnost, protože ozvláštňuje jinak poměrně nudnou tvář městských ulic. S jeho výtvory se můžete setkat nejen v jeho rodném Berlíně, ale také v ostatních evropských městech, jako je například Londýn. Zavítá i k nám do sousedního Česka? Nechme se překvapit.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..