Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Menstruační a inkontinenční vložky nejsou jedno a totéž. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Vložka jako vložka? V případě inkontinenčních a menstruačních pomůcek to neplatí. V čem je rozdíl a proč vám při samovolném úniku moči menstruační vložky nepomohou? Čtěte níže.

Menstruační vložky jsou vyvinuté tak, aby si poradily s hustší krví, která s sebou běžně nenese takový zápach. Při samovolných únicích moči vás ale mnohem lépe ochrání inkontinenční kalhotky, vložky nebo pleny. V čem jsou inkontinenční pomůcky lepší?

1.     Pohlcují zápach

Inkontinenční pomůcky lépe pohlcují nepříjemný zápach, který doprovází samovolné úniky moči a stolice. Menstruační vložky jsou sice parfémované, ale dlouhodobě vás zápachu nezbaví.

2.     Mají vyšší kapacitu

Inkontinence může být spojena s únikem vyššího množství tekutin než menstruace. V takovém případě jsou menstruační vložky kvůli své malé kapacitě nedostatečné a hrozí protečení.

3.     Mají vyšší savost

Oproti menstruačním vložkám dokážou inkontinenční pomůcky nasát větší množství tekutin, a zajistí vám tak delší pocit sucha a bezpečí.

Pozor: Pokud byste byli nuceni strávit delší čas v mokré menstruační vložce, hrozil by vám zánět močových cest.

4.     Nezpůsobují podráždění

Při dlouhodobém kontaktu pokožky s vlhkou vložkou si snadno způsobíte nepříjemné podráždění. Prodyšný materiál inkontinenčních pomůcek dovoluje pokožce dýchat, čímž předchází zarudnutí v oblasti intimních partií.

5.     Jsou spolehlivé

Inkontinenční kalhotky, vložky a další pomůcky mají schopnost během chvilky uzamknout moč hluboko uvnitř. Nemusíte se tak bát nechtěného protečení. Díky široké nabídce tvarů, velikostí a úrovně absorpce si navíc vyberete pomůcku přesně podle vašich potřeb.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Menstruační a inkontinenční vložky nejsou jedno a totéž. Jaký je mezi nimi rozdíl?