Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Mendelova zemědělská a lesnická univerzita slaví 90. narozeniny

Martin Peška

Martin Peška

24. 7. 2009

mendelova-zemedelska-a-lesnicka-univerzitaV pátek 24. července 2009 je tomu přesně 90 let od založení Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně, která byla původně založena pod názvem Vysoká škola zemědělská a zřízena prezidentem republiky T. G. Masarykem.

Budovou, kde před 90 lety univerzita sídlila se stal Zemský ústav nevidomých v Brně-Černých Polích. „Za 90 let své existence prošla univerzita řadou změn a rozrostla se z původních dvou oborů, dnes označováno jako fakulty, na pět fakult a jeden vysokoškolský ústav – Institut celoživotního vzdělávání,“ uvedla za rektorát univerzity Kateřina L. Brettschneiderová.

Oslavy výročí budou pro veřejnost probíhat formou výstavy, která je až do 1. listopadu k vidění v Technickém muzeu v Brně. Připravuje se i slavnostní zasedání Vědecké rady, na kterém budou oceněni Mendlovou medailí odborníci navržení vedením fakult. Univerzita rovněž v letošním roce udělí tři čestné doktoráty.

Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně navštěvuje přes 10 000 studentů a stejný počet studentů zde měl v letošním roce zájem o studium. „Do budoucna se univerzita chystá postavit v areálu v Černých Polích dva nové moderní pavilony, kde budou umístěny nejmodernější laboratoře a zázemí pro studenty a zaměstnance,“ prozradila plány do budoucna Brettschneiderová.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mendelova zemědělská a lesnická univerzita slaví 90. narozeniny