Menu
TOPZINE.cz
Sport

Memoriál Luboše Tomíčka opět přivítá řadu světových es

Martin Slabý

Martin Slabý

29. 8. 2010

Nicki PedersenPraha přivítá 6. září už dvaačtyřicátý ročník tradičního motocyklového Memoriálu Luboše Tomíčka. Pořadatelé pozvali řadu hvězd, mezi kterými nechybí ani obhájce loňského vítězství Nicki Pedersen z Dánska.

Nicki Pedersen

Loňský vítěz Nicki Pedersen Zdroj: fakt.pl

Psal se říjen roku 1968. Luboš Tomíček, tehdy čtyřiatřicetiletý jezdec, toužil vyhrát poslední z velkých závodů – tradiční pardubickou Zlatou přilbu. Právě tento závod se mu stal však osudným, když v jeho poslední jízdě upadl a střetl se s motocyklem posledního závodníka. Následkům vážného zranění bohužel 20. října podlehl.

Již o rok později se konal první ročník Memoriálu Luboše Tomíčka, pořádaného jako pocta právě tragicky zesnulému závodníkovi. Premiérové vítězství si v něm připsal Barry Briggs z Nového Zélandu, který si svůj triumf zopakoval ještě o šest let později. Mezi více jak čtyřicítkou vítězů najdeme i řadu českých jmen. Za všechny jmenujme např. Aleše Drymla staršího, Antonína Kaspera nebo Bohumila Brhela.

Luboš Tomíček nejmladší

Luboš Tomíček nejmladší Foto: Petr Makušev

I letos se můžeme těšit na řadu známých jmen. Kromě loňského vítěze Nicki Pedersena z Dánska byl pozván i americký jezdec Greg Hancock, rodák z Kalifornie, který se může pyšnit mnohými motocyklovými úspěchy na světové scéně včetně titulu mistra světa. Mezi pozvanými nechybějí ani špičky australského motocyklového sportu David Watt a Leigh Adams či několik vynikajících jezdců z Polska, Ruska nebo Německa. Na startovní listině bude samozřejmě figurovat i řada českých jmen včetně Luboše Tomíčka nejmladšího, vnuka legendárního jezdce. Všichni ti a mnoho dalších se postaví na start na pražské Markétě už 6. září v 19 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Memoriál Luboše Tomíčka opět přivítá řadu světových es