Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Melancholičtí romantici Laydown

!Speciál!Olomoučtí Laydown nepůsobí na naší scéně příliš dlouho, ale poslední dobou se začínají prosazovat stále zřetelněji. Jejich chytlavý rock si získává stále více příznivců, nahrávají nové skladby a také koncertují. Při této příležitosti si je můžete poslechnout v rámci Klubové noci festivalu United Islands of Prague, kde Laydown vystoupí ve čtvrtek 24. června 2010.

Laydown, Zdroj: archiv

Žánrově mají Laydown nejblíže k indie rocku, což je nezávislá, chytlavá a příjemně se poslouchající hudba. Jestliže hádáte, že ústředním nástrojem v hudbě Laydown je kytara, tak budete mít pravdu pouze napůl, protože v jejich skladbách je stejně důležité i piáno, jež podtrhuje melancholický, lehce zkreslený zpěv. Nehlučná, intenzivní a chytlavá hudba s tajemnou, lehce dekadentní atmosférou, to jsou poznávací znaky této mladé formace.

Kdo je kdo

Počátky Laydown se datují do března 2006, kdy spolu začínají hrát zpívající klavírista Zbyněk Kundrum a kytarista Karel Růžička. Oba dva jsou srdcem a tvořivým jádrem kapely. K nim se v červenci 2007 připojuje baskytarista Martin Andres a v lednu 2008 bubeník Honza Miler. A vzniká tak první stálá sestava Laydown. Ta však vydržela jen do dubna 2009, kdy Andrese s Milerem nahrazují Martin Valčík a Tomáš Galek.

Songy, úspěchy, tour

Problémy se sestavou, sužující Laydown prakticky od chvíle vzniku, však kapele nezabránily v komponování prvních skladeb. V roce 2007 vzniká první čtyřpísňové demo Until You Find Me… , na které v srpnu 2008 navazuje další, tentokrát třípísňový počin s názvem Island. Na podzim Laydown hojně koncertují, vystupují i v pražském Rock kafé.

Největší úspěch Laydown zažili v červenci 2008, kdy jejich skladba Until You Find Me… byla zařazena do rockové kategorie hitparády Inkubátor, kterou později na základě hlasování poslouchačů i vyhráli. Další úspěch následoval o rok později, kdy se Laydown s již novou sestavou umístili v tuctu nejlepších tuzemských rockových kapel Rock Max 12.

Laydown živě

Živě můžete Laydown vidět na Klubové noci již zmiňovaném festivalu United Islands of Prague. Vystoupí 24. června v hudebním klubu Kuře v hodinkách od 20 hodin 30 minut.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Melancholičtí romantici Laydown