Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Melancholičtí i nesnesitelně veselí Midi Lidi

Redakce

Redakce

10. 6. 2010

!Speciál!Od listopadu minulého roku obráží kapela Midi Lidi Česko, Slovensko a Polsko se svou Bubáks Tour. Trio energií oplývajících laptopářů s audiovizuální show, synchronizovanými pohyby a originálními štěky uzavře tour k desce Hastrmans, Tatrmans & Bubáks koncem letních prázdnin.

Midi Lidi, Zdroj: archiv kapely

Kapela vznikla v dubnu roku 2006 na základech elektro/gothic formace Krásný stěhovák Gerard a Sexuální nábytek. Iniciátory byli Markéta Lisá a Petr Marek. Duo doplnil Prokop Holoubek. Celý projekt však čítá šest členů, jelikož při live vystoupeních jsou hudebníci doplněni o VJ sety tří známých českých vizuálních umělců.

Multifunkční Midi Lidi

Dohromady tvoří Midi Lidi špičku české elektronické hudby, každý zvlášť pak významným způsobem zasahuje i do jiných oblastí kulturního dění. Petr Marek, ústřední postava kapely, se kromě muziky zabývá filmovou tvorbou a působí jako pedagog na katedře režie FAMU. Markéta se věnuje výrobě autorských šperků, které jsou vystaveny v několika českých galeriích. Prokop Holoubek, hudebník, herec a promotér, je úzce spjat s brněnským klubem Fléda.

Mají za sebou dvě alba, debut z roku 2007 Čekání na robota a dvojku Hastrmans, Tatrmans & Bubáks, obě vydaná pod hlavičkou X Production. Jejich hudba, čistá elektronika snoubící se s českými texty, které jsou pro daný žánr poměrně nezvyklé, je velmi originálním vstupem do naší hudební scény. Texty jsou zpívány odsekávaně, mají charakter sloganů, zároveň jsou signifikantní a vtipné.

Midi Lidi nezahálí

V období mezi výše zmíněnými dvěma deskami zkomponovali hudbu k filmu Protektor, za níž obdrželi Českého lva a vytvořili cover verzi hitu Co jsem měl dnes k obědu. Tato skladba byla zařazena na CD vydané k padesátému výročí divadla Semafor. V současné době pracují na třetím albu s názvem Operace „Kindigo!“. Po existencionálním debutu a melancholičtější, temnější druhotině se máme těšit na (slovy kapely) desku až nesnesitelně veselou. Možná nám některou z veselých novotin představí dne 26. června na United Islands v Praze na Kampě od 20 hodin 30 minut.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Melancholičtí i nesnesitelně veselí Midi Lidi