Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Mel Gibson má jeden skandál za druhým. A teď mluví s bobrem

Foto: broken-mel-youtubeMel Gibson byl herec s velkým há! Byl? Je? Bude?! Uvidíme, jak se to s Melem ještě semele. Každopádně poslední dobou mu asi navoněné dopisy od fanynek nechodí.

Foto: broken-mel-youtube

Zlomený Mel, bobr, Zdroj: youtube.com

Melem Gibsonem to jde, alespoň podle bulváru, pěkně z kopce. Slavná filmová hvězda se posledních pár let na veřejnosti prezentuje spíš než v úspěšných filmech jako aktér jednoho skandálu za druhým. Řízení pod vlivem, sexistické a antisemitské narážky, dále pak výhružka smrti a páchání násilí vůči své tehdejší přítelkyni Oksaně, se kterou má malou dceru.

U diváků přestává mít zastání, u bývalé manželky, se kterou má sedm dětí a kterou po šestadvaceti letech společného života opustil právě kvůli klavíristce Oksaně Grigorievně, ho už asi taky hledat nemůže. Přesto je tu osoba, která ho ani po tom všem nezavrhla, věří v jeho dobré srdce člověčí i v jeho herecké schopnosti: Jodie Foster. Přátelí se spolu od roku 1994, kdy se setkali při natáčení filmu Maverick.

V nouzi poznáš přítele

Nejenže ho Jodie Foster neodsuzuje a nehází na něj špínu, ale stojí mu věrně, jako opravdová kamarádka, po boku i v dobách, kdy Mel není zrovna na vrcholu svých sil. Dokonce mu nabídla roli ve svém novém filmu The Beaver (Bobr), kde Gibson hraje deprimovaného muže, který s okolním světem mluví prostřednictvím maňáska bobra. Jodie Foster film režírovala a zahrála si v něm i hlavní ženskou představitelku – manželku pana Bobra.

Obsazení Mela Gibsona není ze soucitu. Jodie Foster nedala Gibsonovi  roli roztomile zmateného pána, aby ho diváci začali zase milovat. I sám Gibson jednou pronesl, že pro něj není problém s herectvím přestat. Našetřeno má dost a nepatří k hercům, kteří bez exhibice nemohou dýchat. Obsadila ho pro jeho herecké schopnosti do filmu, na který je hrdá, a jako jeho režisérka doufá, že si filmoví diváci příběh Bobra užijí bez předsudků.

The Beaver

Komedie/Drama
USA, 2011

Režie: Jodie Foster
Hrají: Mel Gibson, Jodie Foster, Anton Yelchin, Jennifer Lawrence, Zachary Booth, Michelle Ang

Světová premiéra: 6. května 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mel Gibson má jeden skandál za druhým. A teď mluví s bobrem