Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Mejdan jak debil se nezpronevěřil svému názvu

Anna Malá

Anna Malá

31. 10. 2010

FOTO: Mejdan jak debilVe středu 27. října 2010 se v pražském klubu Modrá Vopice sešlo celkem pět kapel hrající různé hudební stylu od punk-metalu až po hardcore. Na první dvě vyrazila naše redaktorka a nelitovala. Název akce totiž hovořil za své.

FOTO: Mejdan jak debil

Modrá vopice zažila Mejdan jak debil, Foto: Anna Malá, Topzine.cz

Jako první seskupení vystoupilo pražské Zajetí kouře, hrající především hardcore, ale z významné části také cmrndnuté starým dobrým klasickým metalem. Pánové to pořádně rozjeli i se sličnou bubenicí za zády a publikum pořádně nabudili. Písně jako Eko nebo Věř, čemu chceš nepostrádají nápad, jsou vtipné a dokáží fanoušky rozpumpovat tak, že házejí dlouhými vlasy všemi směry a řvou z plných plic. Je velká škoda, že kapely podobného rázu mají v České republice tak malou šanci se více uplatnit a povětšinou zůstanou u hraní v klubech.

Kytaristé Dave a Votvírák dávali strunám zabrat výbornými riffy, zpěvák Pavouk i přes nedoléčenou angínu zvládal všechny tóny na plné pecky a drobná bubenice Fischdrum byla jednoduše na pohled anděl s ďáblem v těle.

FOTO: Mejdan jak debil

Foto: Anna Malá, Topzine.cz

Jako druhé hrálo pardubické punk-metalové trio Promile. Pánové měli nabitější repertoár než jejich předchůdci a dali do vystoupení všechno, co se dalo. Publikum dokonale rozjeli a rozezpívali. Ke konci už téměř každý v klubu pěl spolu se zpěvákem a žadonil o pokračování, ale čas bohužel neznal slitování, takže se další přídavky nekonaly. I tak ale chlapi hráli zatraceně dlouho.

Inu, když už hrajete 10 let (kapela se dala dohromady v roce 2000), tak se asi patřičně otrkáte. Skupina v Modré Vopici začala své turné po Česku a Slovensku. Promile zahrají například ještě v Pardubicích, Prusech, Košicích nebo Banské Bystrici. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se stavte, tahle kapela za to stojí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mejdan jak debil se nezpronevěřil svému názvu