×
TOPZINE.cz

Mejdan jak debil se nezpronevěřil svému názvu

FOTO: Mejdan jak debilVe středu 27. října 2010 se v pražském klubu Modrá Vopice sešlo celkem pět kapel hrající různé hudební stylu od punk-metalu až po hardcore. Na první dvě vyrazila naše redaktorka a nelitovala. Název akce totiž hovořil za své.

FOTO: Mejdan jak debil
Modrá vopice zažila Mejdan jak debil, Foto: Anna Malá, Topzine.cz

Jako první seskupení vystoupilo pražské Zajetí kouře, hrající především hardcore, ale z významné části také cmrndnuté starým dobrým klasickým metalem. Pánové to pořádně rozjeli i se sličnou bubenicí za zády a publikum pořádně nabudili. Písně jako Eko nebo Věř, čemu chceš nepostrádají nápad, jsou vtipné a dokáží fanoušky rozpumpovat tak, že házejí dlouhými vlasy všemi směry a řvou z plných plic. Je velká škoda, že kapely podobného rázu mají v České republice tak malou šanci se více uplatnit a povětšinou zůstanou u hraní v klubech.

Kytaristé Dave a Votvírák dávali strunám zabrat výbornými riffy, zpěvák Pavouk i přes nedoléčenou angínu zvládal všechny tóny na plné pecky a drobná bubenice Fischdrum byla jednoduše na pohled anděl s ďáblem v těle.

FOTO: Mejdan jak debil
Foto: Anna Malá, Topzine.cz

Jako druhé hrálo pardubické punk-metalové trio Promile. Pánové měli nabitější repertoár než jejich předchůdci a dali do vystoupení všechno, co se dalo. Publikum dokonale rozjeli a rozezpívali. Ke konci už téměř každý v klubu pěl spolu se zpěvákem a žadonil o pokračování, ale čas bohužel neznal slitování, takže se další přídavky nekonaly. I tak ale chlapi hráli zatraceně dlouho.

Inu, když už hrajete 10 let (kapela se dala dohromady v roce 2000), tak se asi patřičně otrkáte. Skupina v Modré Vopici začala své turné po Česku a Slovensku. Promile zahrají například ještě v Pardubicích, Prusech, Košicích nebo Banské Bystrici. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se stavte, tahle kapela za to stojí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..