Menu
TOPZINE.cz
Sport

ME ve stolním tenise: Muži vybojovali bronz, ženy smolně vypadly

Martin Slabý

Martin Slabý

16. 9. 2010

Stolní tenisté České republiky vybojovali na domácím mistrovství Evropy bronzové medaile, čímž dokázali napodobit své kolegyně, které stejného úspěchu dosáhly na minulém ME ve Stuttgartu. Letos se jim však nedařilo a vypadly hned ve skupině, když je od postupu dělil jediný set.

Český stolní tenista Dmitrij Prokopcov

Český stolní tenista Dmitrij Prokopcov Zdroj: ec2010.ping-pong.cz Foto: František Zálewský

Je to trochu paradox. Zatímco ženy dokázaly ve skupině dva ze tří zápasů vyhrát, muži zvítězili pouze jednou. Přesto jsou to právě oni, kdo se díky lepšímu poměru setů radoval z postupu.

Ženskému týmu ve složení Vacenovská, Hadašová, Štrbíková se nejprve do cesty postavily Maďarky. Utkání začalo pro české barvy skvěle, když naše stolní tenistky vedly po prvních dvou zápasech 2:0. Poté se však přestalo dařit a soupeřky dokázaly všechny tři zbylé dvouhry vyhrát. Proti Bělorusku naše reprezentantky naopak příliš dobře nezačaly, nakonec však vybojovaly vítězství v poměru 3:2.

Česká stolní tenistka Iveta Vacenovská

Česká stolní tenistka Iveta Vacenovská Zdroj: ec2010.ping-pong.cz Foto: František Zálewský

O všem tak rozhodovaly závěrečné duely. Češky si sice suverénně poradily se Švédkami, musely ale čekat na výsledek zápasu mezi Maďarkami a Běloruskami. Ten zvládly lépe hráčky Běloruska, a protože stejně jako jejich poslední soupeřky měly lepší poměr setů než české stolní tenistky, postoupily spolu s Maďarkami do bojů o medaile. České reprezentantky dělil od postupu nakonec jen jediný set.

Mužům v sestavě Korbel, Prokopcov, Šimončík se úvod turnaje vydařil lépe, když přehráli Řecko 3:0. V dalších dvou soubojích však byli horší než soupeř a postupně prohráli shodně 1:3 s Německem a Polskem. Na rozdíl od žen však měli štěstí a díky lepšímu skóre si vysloužili postup do čtvrtfinále.

Tam na ně čekalo nevyzpytatelné Rusko, které první dva zápasy zvládlo bravurně. Pak však už nad stolem vládli Češi, když všechny zbylé dvouhry vyhráli 3:0 a zajistili si minimálně bronzovou medaili. U té nakonec i zůstalo, protože na soupeře z Běloruska už byli krátcí a prohráli 1:3. Zlaté medaile si z Ostravy nakonec odvezli Němci a Nizozemky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ME ve stolním tenise: Muži vybojovali bronz, ženy smolně vypadly