Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Max Duhamel na čas opouští Kataklysm

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

20. 4. 2013

Max Duhamel, bubeník kapel Kataklysm a Ex Deo, si dává na čas pauzu od hraní. Důvodem jsou jeho problémy s alkoholem, které mu přerostly přes hlavu. Fanoušci, kteří se chystají na letošní Metalfest, kde Kataklysm vystoupí, však Maxe za bubny ještě uvidí.

Kataklysm, Zdroj: myspace.com

Bubeník byl nucen oznámit, nejenže si na jistou dobu bere z kapel dovolenou, ale navíc nebude moci hrát ani na chystaném novém albu skupiny. Ujišťuje však posluchače, že materiál, který kapela pro chystanou desku sepsala, je opravdu dobrý, ba je dokonce přesvědčen, že to bude nejlepší deska, kterou kdy Kataklysm nahráli. On sám však není v takové fyzické kondici, aby celý proces nahrávání zvládl.

„V loňském roce jsem zápasil s mnoha problémy, ovšem tím největším byl alkohol. Velmi negativně mě to ovlivňuje. Došlo to až tak daleko, že když jsem přijel domů ze šňůry s Ex Deo a několik dní se snažil nepít, neobešlo se to bez trýznivých abstinenčních příznaků. Taky jsem hodně zhubnul, jak jste si sami mohli všimnout a vůbec nejsem v dobré kondici.“ dodává.

Zbytek kapely Kataklysm Maxe, alespoň podle jeho vlastních slov, maximálně podporuje. Max se s kapelou Ex Deo kvůli léčbě nezúčastní ani ceremonie předávání cen Juno Awards. Avšak ještě před nástupem léčby vystoupí na zbývajících květnových koncertech skupiny Kataklysm, které se uskuteční na festivalech Extremefest, Beastival a na českém Metalfestu. Poté nastoupí do léčebny na dobu neurčitou.

Nahradí jej bývalý bubeník kapely Neuraxis, jež si zahrál i s Keep of Kalessin a Belphegor, Oli Beaudoin, který s nimi kromě turné, jež pro něj začne 30.červnem v Costa Rice, odbubnuje i chystanou desku Waiting For The End To Come.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Max Duhamel na čas opouští Kataklysm