Menu
TOPZINE.cz
Maturita 2023

Maturita: Zadání testů už je volně přístupné na internetu

Zuzana Černá

Zuzana Černá

23. 3. 2011

Už čtyřiadvacet hodin jsou na internetových stránkách nové maturity volně přístupné ilustrační testy a zadání předmětů společné části maturitní zkoušky. Vyzkoušet si můžete všechny povinné i nepovinné předměty. Druhou sadu některých testů zveřejní CERMAT 18. dubna.

Testy odtajněny! A co víc – neunikly z MŠMT, vyvěsil je CERMAT, Zdroj: sxc.hu

Společnost CERMAT, která státní maturitu připravuje, vychází maturantům vstříc. Poté, co ilustrativní zadání testů nabídla školám, ho otevírá i široké veřejnosti. Jedná se o formálně i obsahově plnohodnotné maturitní testy.

K dispozici jsou testy základní i vyšší úrovně. V českém jazyce a literatuře se studenti mohou seznámit jak se cvičnými testy, tak s řešením. Při ostré zkoušce nikoho nezaskočí ani záznamový arch, který využívá starého dobrého křížkování okýnek. Podobné je to u matematiky, občanského a společenskovědního základu, fyziky, chemie, biologie, dějepisu, zeměpisu a dějin umění.

Zjistěte už teď, kdy vás zkouška z dospělosti čeká… a nemine: Maturita: Termíny jsou, stačí se připravit!

Z jazyků si můžete vyzkoušet, jak jste na tom v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a ruštině. Nechybí ani hotové pracovní listy k ústní zkoušce pro žáky i učitele, a to včetně poslechu.

Nově je možné nahlédnout do zadání písemných prací z češtiny a cizích jazyků. Jejich druhou variantu si mohou školy bezplatně stáhnout od 1. dubna, všichni ostatní pak od 18. dubna. Cizojazyčné poslechy CERMAT zveřejní 11., respektive 27. dubna.

Všechna zadání, řešení a záznamové archy si můžete stáhnout už teď!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Maturita: Zadání testů už je volně přístupné na internetu