Menu
TOPZINE.cz
Maturita 2023

Maturita: Projekt Studenti studentům dodá víc informací než učitelé

Redakce

Redakce

15. 4. 2011

Obáváte se státní maturity? Máte plno dotazů a nikoho, kdo by vám na ně odpověděl? Tak právě pro vás je určen program Studenti studentům, který vás nebude přesvědčovat o nezbytnosti státních maturit, ale pokusí se vás smířit se s faktem budu maturovat státně a především vám poskytne důležité informace.

FOTO: Studenti

Nechte si poradit od zkušenějších, FOTO: Barbora Bednaříková, Topzine.cz

Studenti studentům je projekt na podporu žáků maturitních ročníků středních škol, který si klade za cíl zlepšení jejich informovanosti a přípravy k nové maturitní zkoušce. Projekt je prospěšný jak pro maturanty, tak pro realizátory, protože vznikne zpětná vazba přímo z terénu, od studentů.

Projekt Studenti studentům doplní semináře pro všechny středoškoláky. Lektory kursů jsou sami studenti, což je mnohem lepší, než kdyby lekce vedli úředníci z ministerstva nebo z CERMATu. Komunikace tak probíhá ve stylu rovný s rovným. Semináře jsou zdarma. Ulehčí práci i učitelům, kteří by jinak museli čelit neutuchajícímu množství zvídavých dotazů.

A k čemu mi to bude?

Cílem je hlavně snížení obav studentů z nové maturity a vyvrácení fám a polopravd kolujících mezi studenty. Projekt však není založen pouze na jednorázovém přílivu informací. Informace průběžně přicházejí do škol i z CERMATu. Co a jak se dozvíme také na webu nové maturity nebo na studentském fóru na webu. Pozor ale na zaručené zprávy!

FOTO: Test

Zjistěte si co nejvíce informací, budou se vám hodit, Zdroj: sxc.hu

Vybrat si a přihlásit se na daný termín v různých městech můžete zde.

Stáhnout si můžete i Informační balíček pro žáky 2. a 3. ročníků středních škol a jeho přílohu Ukázky testových úloh a zadání společné části nové maturity, nebo také  leták Model nové maturitní zkoušky. Dále CERMAT připravil pro žáky stručný materiál o didaktickém testu obsahující  návod, jak správně zapisovat odpovědi do záznamových archů. To vše najdete zde.

Pro přihlášené maturanty jsou k dispozici i bonusové aplikace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Maturita: Projekt Studenti studentům dodá víc informací než učitelé