Menu
TOPZINE.cz
Maturita 2023

Maturita: Nové maturity v žádném případě ohroženy nejsou

Zuzana Černá

Zuzana Černá

13. 4. 2011

Preventivní kontrola technického zajištění nové maturity ukázala na nedostatky. Odstranit se mají do poloviny dubna. Nové maturity neohrozí ani kymácející se židle pod ministrem školství Josefem Dobešem z Věcí veřejných. Takové jsou poslední zprávy z resortu.

Barvy

Rozhodne o úspěchu státních maturit správné zapojení tiskáren? Zdroj: sxc.hu

Testování, zda je všechno v pořádku a během zkoušek proběhne hladce, školy absolvovaly od 6. do 13. dubna. A ouha! Správně nefungovaly například tiskárny, které školám poskytl CERMAT. Náměstek ministra pro regionální školství Ladislav Němec trvá na tom, že za chybu může nesprávné zapojení tiskáren, které poškodilo jejich softwarové vybavení. Podobný problém měla každá pátá škola.

Podle ředitele CERMATu Pavla Zeleného je řešení snadné, ale přiznává, že nedostatky situaci komplikují. „Zatěžuje to ovšem komunikační kanály mezi námi a školami. Požádali jsme proto dodavatele služeb, společnost Logica ČR, aby vyslala jasný omluvný signál školám, protože to řešení mělo být rychlejší. Školy, které měly takový problém, dostaly omluvný dopis a písemné vysvětlení, v čem byl problém,“ dodal Zelený.

Dobrý den, Nová maturita. Jak vám mohu pomoci?

Nedostatečná je i kapacita infolinky v CERMATu. Zelený proto plánuje její posílení. V době maturit by v callcentru mělo sedět až 80 operátorů.

O veřejně přístupných cvičných testech k maturitě čtěte zde! Pozn.: Stahování dovoleno!

Současné zemětřesení na české politické scéně, za které může hlavně úplatkářský skandál v nejmenší vládní straně Věci veřejné, maturity nezastaví. Tvrdí to náměstek Ladislav Němec: „Situace, která se odehrává teď, nemá vůbec žádný vliv na průběh maturit. Když si uvědomíte, že to je projekt, který se připravuje už 14 let, a pan ministr měl odvahu a rozjel ho, a když si uvědomíme, že máme měsíc a pár týdnů před opravdu ostrým spuštěním státní maturitní zkoušky, tak si myslím, že tu není žádná moc, která by tento rozjetý rychlík mohla zastavit. Maturity ohroženy v žádném případě nejsou.“

Od 18. dubna bude na webu také zveřejněna a volně k dispozici další sada cvičných testů z českého jazyka a literatury a cizích jazyků.

Na informačním webu nové maturity mohou nově žáci a rodiče diskutovat na on-line fóru. To se otvírá každé pondělí a čtvrtek od 17 do 19 hodin. Dotazy je možné posílat vždy od odpoledne předcházejícího dne. Fórum se definitivně uzavře 30. června.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Maturita: Nové maturity v žádném případě ohroženy nejsou