Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Matt Damon s Emily Blunt v boji proti osudu v novém filmu na motivy P. K. Dicka

Redakce

Redakce

16. 5. 2010

Máme  svůj osud sami  pod kontrolou, nebo s námi manipulují neviditelné síly? Touto otázkou se  musí zabývat Matt Damon v roli ambiciózního politika, který tuší, jakou budoucnost  mu přichystal, ale rozhodne se ji změnit. Inspiruje ho k tomu setkání s jeho životní láskou, baletkou, kterou hraje Emily Blunt.

Záběr z natáčení

George Nolfi, scénárista Dannyho parťáků a Bourneova ultimáta, debutuje jako režisér v adaptaci románu slavného sci-fi autora Philipa K. Dicka. Podle jeho děl i v minulosti vzniklo mnoho filmů, z nichž nejznámější jsou asi Blade runner, Minority report a Total Recall. Tentokrát  podle jedné z jeho povídek vznikl thriller s názvem The Adjustment Bureau, v němž hlavní role ztvárňují Matt Damon a Emily Blunt.

Přemůže Matt Damon s pomocí Emily Blunt svůj vlastní osud?

Láska a budoucnost?

Matt Damon hraje úspěšného mladého politika, který je na nejlepší cestě být zvolen do senátu. Seznámí se s okouzlující  baletkou a okamžitě se do ní zamiluje. Jeho snahu o navázání vztahu však od začátku s nelibostí  sledují tajemní pánové, kteří se tento pár  ze  všech sil a s využitím nejrůznějších nástrah  snaží dostat od sebe.

Vyjde najevo, že se jedná o agenty samotného osudu, pro jehož naplnění existuje jakýsi regulační úřad (v originále adjustment bureau). Tyto agenty hrají  John Slattery, Anthony Mackie a Terrence Stamp. I  přes jejich tlak se hlavní hrdina rozhodne  odmítnout jistotu předurčené cesty a vzbouřit se proti vlastnímu osudu, i když  při tom riskuje všechno. A to dává příležitost k mnoha napínavým scénám, které využívají atraktivní prostředí Manhattanu.

The Adjustment Bureau Zdroj: scificool.com

V našich kinech se snímek objeví  až 2. září, ale tento oficiální trailer byl zveřejněn už nedávno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Matt Damon s Emily Blunt v boji proti osudu v novém filmu na motivy P. K. Dicka