Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Matka, která hlídala svého syna ve Zlíně, měla skoro 5 promile alkoholu

ČTK

ČTK

16. 9. 2015

Čtyřiatřicetiletá žena ze Zlína, která hlídala po třech letech svého syna, měla v dechu téměř pět promile alkoholu. Na zvláštní chování ženy na zlínském náměstí Míru o víkendu upozornil policii prostřednictvím tísňové linky kolemjdoucí, který si myslel, že žena má psychické problémy, sdělila dnes ČTK mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

opila_zena_alkohol

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

„Naproti restauraci seděla na lavičce žena s chlapcem. Ten policistům řekl, jak se jmenuje a že chodí do první třídy. Žena s muži zákona komunikovat nechtěla. Chlapeček ještě dodal, že je to jeho maminka. Zjevně opilá žena tvrdila, že nepila žádný alkohol. Protože nebyla schopná vstát a postarat se o dítě, policisté odvezli oba na obvodní oddělení. Na několikátý pokus se ženě podařilo dýchnout do přístroje, který ukázal neuvěřitelnou hodnotu 4,67 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí. Smrtelná otrava přitom může podle odborníků nastat už při hodnotách nad čtyři promile, ale snášenlivost se u různých lidí značně liší.

Policisté přivolali otce dítěte, který řekl, že předal syna své bývalé ženě asi před hodinou a půl a v té době nejevila známky opilosti. „Ještě dodal, že má soudem svěřeného syna do péče a že matce umožnil styk s dítětem o samotě po třech letech, ve kterých měla abstinovat. Přivolaní záchranáři odvezli s ohledem na naměřené množství alkoholu ženu do zlínské nemocnice. Policisté ji prověřují pro přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi,“ podotkla mluvčí.

Už podíl čtyři promile alkoholu v krvi může člověka zabít. Podle odborníků ale záleží například na váze daného člověka, zdravotním stavu nebo na tom, zda pije alkohol častěji a ve větším množství. Ženskou rekordmankou je pravděpodobně žena, které lékaři v listopadu 2012 v Praze naměřili více než sedm promile.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Matka, která hlídala svého syna ve Zlíně, měla skoro 5 promile alkoholu