Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Matka dvou dětí se v Plzni upracovala k smrti kvůli hypotéce

Bulharka Petra Giorgeova se v Plzni upracovala k smrti. Splácením hypotéky chtěla zajistit své děti.

workoholismus-matka-dvou-deti-se-upracovala-k-smrti-kvuli-hypotece

Zdroj: Shutterstock.com

Giorgeova zemřela po té, co jí praskla cévka v mozku. Důvodem byla obrovská únava, kterou poškozená žena dlouhodobě ignorovala. Celkem pracovala 16 hodin, 6 dnů v týdnu. Po zranění byla Giorgeova týden v plzeňské nemocnici, kde však zamřela. Bylo jí 39 let.

Rodina pozůstalé nyní zoufale hledá prostředky na převoz těla do Bulharska. Převoz by stál 3000 Leva, což je v přepočtu asi 41 000, což si rodina zemřelé ženy nemůže dovolit.

Proto na internetu vznikla sbírka, která má rodině s převozem pomoci. Organizátorka sbírky Alena Velcheva, se snažila obrátit o pomoc na bulharské úřady, ti ji ale odkázali na pohřební službu. „Dobří lidé, pomozte dostat Petru domů,“ vyzývá Velcheva na svém facebookovém účtu.

Slušný plat byl vykoupen otrockou prací

Petra Giorgeova měla dvě děti a v Bulharsku trpěla existenčními problémy. Proto se rozhodla hledat práci v zahraničí. Nakonec našla slušně placenou pozici v Plzni, kde zaměstnavatel nabízel plat 1000 € měsíčně (přibližně 27 000 Kč).

Dobrá práce se ale změnila v noční můru: aby Giorgeova dosáhla na avizované peníze, musela pracovat 16 hodin denně, 6 dnů v týdnu. Kvůli dětem a hypotéce ale příznaky silné únavy ignorovala a to se jí nakonec stalo osudným.

Její případ zaujal i české uživatele internetu: ti začali diskutovat, jaké množství otrocké práce je člověk nucen vykonat, aby se uživil. Postarat se o rodinu má z finančního hlediska problémy celá rada lidí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Matka dvou dětí se v Plzni upracovala k smrti kvůli hypotéce