×
TOPZINE.cz

Matka dvou dětí se v Plzni upracovala k smrti kvůli hypotéce

workoholismus-matka-dvou-deti-se-upracovala-k-smrti-kvuli-hypotece
Zdroj: Shutterstock.com

Bulharka Petra Giorgeova se v Plzni upracovala k smrti. Splácením hypotéky chtěla zajistit své děti.

workoholismus-matka-dvou-deti-se-upracovala-k-smrti-kvuli-hypotece
Zdroj: Shutterstock.com

Giorgeova zemřela po té, co jí praskla cévka v mozku. Důvodem byla obrovská únava, kterou poškozená žena dlouhodobě ignorovala. Celkem pracovala 16 hodin, 6 dnů v týdnu. Po zranění byla Giorgeova týden v plzeňské nemocnici, kde však zamřela. Bylo jí 39 let.

Rodina pozůstalé nyní zoufale hledá prostředky na převoz těla do Bulharska. Převoz by stál 3000 Leva, což je v přepočtu asi 41 000, což si rodina zemřelé ženy nemůže dovolit.

Proto na internetu vznikla sbírka, která má rodině s převozem pomoci. Organizátorka sbírky Alena Velcheva, se snažila obrátit o pomoc na bulharské úřady, ti ji ale odkázali na pohřební službu. „Dobří lidé, pomozte dostat Petru domů,“ vyzývá Velcheva na svém facebookovém účtu.

Slušný plat byl vykoupen otrockou prací

Petra Giorgeova měla dvě děti a v Bulharsku trpěla existenčními problémy. Proto se rozhodla hledat práci v zahraničí. Nakonec našla slušně placenou pozici v Plzni, kde zaměstnavatel nabízel plat 1000 € měsíčně (přibližně 27 000 Kč).

Dobrá práce se ale změnila v noční můru: aby Giorgeova dosáhla na avizované peníze, musela pracovat 16 hodin denně, 6 dnů v týdnu. Kvůli dětem a hypotéce ale příznaky silné únavy ignorovala a to se jí nakonec stalo osudným.

Její případ zaujal i české uživatele internetu: ti začali diskutovat, jaké množství otrocké práce je člověk nucen vykonat, aby se uživil. Postarat se o rodinu má z finančního hlediska problémy celá rada lidí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Matka dvou dětí se v Plzni upracovala k smrti kvůli hypotéce

  1. v prvni řadě bych nechal zavřit toho otrokaře majitele a jeho vedeni te firmy policiste to moc dobře vědi že to je vlastně trestny čin ale stejně stim asi nehodlaji nic dělat ještě vam něco řeknu tento bezohledny kapitalisticky režim je něco jako davnověkky otrokařsky režim to je holy fakt takovych lidi ja ko byla ta bulharka jsou u nas tisice lidi ponižovanych a otroči ci některym bezohlednym majitelum firem kteři chtěji lidi sedřid z kuže za co nejmenši penize bohužel takovych českych podnikatelu neustale přibiva jsou to velci sobci a chamtivci kteři vidi jenom sebe a običejni lide jsou jim ukradeni fuj hamba takovym čechačkum podnikatelskym

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..