Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Máte doma alergického či citlivého pejska? Vyzkoušejte krmiva bez obilí

Váš čtyřnohý přítel toho denně naběhá mnohem víc než vy, a tak není divu, že má potom pořádný hlad. Jenže čím zasytit alergického či citlivého pejska tak, aby byl spokojený a zároveň dostal vše, co potřebuje? Vyzkoušejte krmiva bez obilí.

pes v domácnosti

Zdroj: Shutterstock.com

Jak vybrat krmivo pro psa

Průmyslové zpracovávání krmiv pro psy a vůbec všechna zvířata ušetřilo chovatelům mnoho starostí ohledně výživy jejich mazlíčka. Krmiva pro psy jsou poměrně cenově dostupná, navíc je jejich uchovávání snadné a příprava jídla pro čtyřnohého přítele velmi jednoduchá.

Ovšem daní za tyto výhody je často řada přidaných chemických látek, v kterých pejskaři mnohdy vidí důvod zdravotních potíží jejich mazlíčka. Proto je nutné vybírat kvalitní granule pro psy, a to i podle stáří vašeho psa, a hlavně sledovat, jak váš mazlíček na konkrétní produkt reaguje.

Grain free – bezobilná krmiva

Mnohem více psů má však problémy s nevinně vyhlížející potravinou, která tvoří značnou část jídelníčku průměrného člověka – s obilím. Značné množství obyčejných granulí obilí obsahuje a řadě psů vadit nemusí. Stále více však stoupá obliba grain free granulí, tedy bezobilných krmiv, které jsou považovány za adekvátnější vzhledem k přirozeným stravovacím nárokům psa jakožto šelmy.

Pro původně masožravé psy je obilí těžko stravitelnou potravinou a tak mnohým z nich může způsobovat trávicí obtíže. Někteří dokonce trpí alergií na lepek. Bezobilná krmiva jsou považována za hypoalergenní a tudíž mimořádně vhodná pro citlivé a alergické psy.

Místo obilí luštěniny či brambory

Bezobilná krmiva mají přirozeně vyšší obsah masa než klasické granule pro psy. To ovšem neznamená, že neobsahují žádné sacharidy – ty jsou totiž cenným zdrojem energie, kterou váš pes rozhodně potřebuje. V bezobilných krmivech je obilí obvykle nahrazeno brambory, batáty či různými druhy luštěnin, u kterých není známo, že by způsobovaly potravinové alergie.

Kde sehnat bezobilná krmiva

I v českých obchodech již najdeme produkty několika firem, které prodávají bezobilná krmiva. Mezi oblíbená patří krmiva pro psy od značky s příznačným názvem Taste of the Wild, které se k nám dováží až z USA. Hlavní složkou těchto krmiv je čerstvé maso ze zvířat (bizoni, jehňata, kachny, lososi, krůty, srnky, křepelky, kuřata). To je pak doplněno sladkými brambory, ale i rajčaty, borůvkami, malinami a různými bylinkami.

Naším tipem na bezobilné krmivo od Taste of Wild je Pine Forest, které se skládá hlavně ze zvěřiny, jehněčího masa a vajec. Obilí je zde nahrazeno cizrnou, hrachem a čočkou. Kromě toho Pine Forest obsahuje ovoce a zeleninu, které vašemu psovi dodají rostlinnou vlákninu, a dále pak nenasycené mastné kyseliny z mořských ryb, které mu zajistí kvalitní srst a kůži.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máte doma alergického či citlivého pejska? Vyzkoušejte krmiva bez obilí