Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Masturbace: Činnost, za kterou se nemusíme stydět

Redakce

Redakce

10. 7. 2010

Autoerotika, onanie, dělání si dobře – ať už tomu říkáme jakkoliv, každý asi ví, o co jde a aspoň jednou prozkoumal své tělo. Někdo masturbaci používá k potlačení chuti na sex, druhý jako odpočinek a další třeba onanuje, aby se zbavil stresu. Pojďme si o masturbaci říct více.

Poznávání svého těla

Své tělo začínáme zkoumat už v dětství, kdy nám rodiče většinou říkají, ať si nesaháme do rozkroku, že je to neslušné. Jako děti nás zajímalo, v čem se liší opačné pohlaví a k čemu tu odlišnost má. Více se prozkoumávat začínáme většinou v pubertě, děvčatům začnou růst prsa. Také však pubické ochlupení, které se objeví i u chlapců. Dospívání je doba, kdy se v těle teenagerů bouří hormony a zajímá nás čím dál víc věcí týkajících se sexu. Chlapci mívají svou první erekci a ejakulaci a většinou díky těmto novinkám v jejich těle objeví, jak si udělat dobře. Dívky zkoušejí různé věci ze zvědavosti, jiné zas třeba vyzkouší to, co právě viděly v televizi, slyšely od kamarádky či někde dočetly.

Dětská masturbace je dnes přirozená. Kdysi za ni byly děti trestány

Proč vlastně masturbujeme?

Sex je lidská potřeba stejně jako potřeba jíst, pít a spát. Někomu se stává často, jinému zase méně často, že má chuť na sex. Pokud však nemá partnera nebo jen není k dispozici, je tu možnost k potlačení chuti na sex – masturbace. Každý zná sám sebe nejlépe, proto se nemusí trápit svými nedostatky, může se uvolnit a dělat to, co mu je příjemné. Ať už k ukájení používá svou ruku či nějakou erotickou pomůcku, naše tělo vyplavuje při onanování hormon štěstí jako při sexu, proto masturbace může pomoct uvolnit se a odbourat stres.

Zdroj: treehugger.com

Jak si uspokojování pořádně užít?

Nejlepší je si udělat pohodlí někde v soukromí a můžete se při onanii oddávat představám. Představy o muži v uniformě, o mlsném opraváři a jste-li zadaná, tak třeba o tom, jak vás partner překvapí ve sprše. Muži si představí třeba nadrženou letušku nebo jejich nahou partnerku ležící na louce –  prostě jakékoliv představy vás napadnou. Pokud však nemáte dobrou představivost, pomoct vám může třeba nějaké nemravné video.

Hlaďte se třeba rukou, vychlazenou lžičkou či ledem nebo vyzkoušejte nějakou “hračku“. Ženy se většinou vzrušují vsunováním prstů do pochvy – čili prstěním, drážděním klitorisu či kombinací obojího, dále se třeba hladí po těle. Muži stimulují svůj penis či jiné erotogenní zóny. Ať už se budete hladit kdekoli, uspokojovat se rukou či vyzkoušíte něco jiného nebo dokonce odvážného, měli byste se pořádně uvolnit a odreagovat. Pak už se bude čím dál víc blížit vaše slastné vyvrcholení.

Odhoďte stud!

Přijměte to jako přirozenou součást života. Každý máme své potřeby a chutě, za to se však nemusíme stydět, ať už máme jakékoliv představy či provádíme různé techniky při masturbaci nebo sexu. Je dobré udělat si chvilku pro sebe, zapomenout na všechny starosti a zažít trochu vzrušení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Masturbace: Činnost, za kterou se nemusíme stydět